×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. maijs, 2015
Drukāt

Ziedošu tulpju sīpoli: kad stādīt?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Tulpju svētkos Lietuvā nopirku ziedošas tulpes ar sīpoliņiem vidēji par 1 eiro. Gribu tos iestādīt savā dārzā. Vai ziedus nogriezt un stublājus, sīpolus žāvēt līdz rudenim, vai labāk ar ziediem stādīt dobē tagad?” ELZA

Tulpju selekcionāri Juris Egle un Mārtiņš Erminass šo lietuviešu biznesu vērtē skeptiski. Arī holandiešu puķkopji uzskata, ka šādai rīcībai nav jēgas, jo ilgi jāgaida līdz ziedēšanai. Vienīgā priekšrocība – garantija, ka gaidītās šķirnes vietā neizaugs pilnīgi atšķirīgas tulpes, kā reizēm mēdz notikt ar lielveikalos pirktajiem sīpoliem (attēls uz stādmateriāla paciņas ne vienmēr atbilst patiesībai). Pērkot sīpolus par vienu eiro gabalā, var tikt pie labām, jaunām tulpju šķirnēm.

Tulpēm jaunie aizstājējsīpoli aug tikai pēc puķu noziedēšanas. No zemes ar visiem sīpoliem izvilktām ziedošām tulpēm (atšķirībā no narcisēm) norautās saknes neataug, un, iestādot zemē, augi drīz vien nodzeltē (sīpoliem tieši caur saknēm jāuzņem ūdens). Kaut kas jau saglabāsies, vecā sīpola vietā no tā barības rezervēm izveidosies viens vai vairāki nelieli sīpoliņi.

Ziedošajām tulpēm tagad vajag nolauzt lakstus, tad likt sīpolus kastītēs un visu vasaru žāvēt +20…+23 °C temperatūrā (+17…+18 °C ir krietni par maz, bet +30 °C – daudz par karstu). Zemē stāda oktobra sākumā. Nākamajā pavasarī tulpes, visticamāk, veidos 1–2 lapas, bet uzziedēs tikai aiznākamajā gadā. Šā iemesla dēļ tulpju sīpolus labāk pirkt un stādīt rudenī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+