×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. decembris, 2012
Drukāt

“Ziedot.lv” kioskā – dāvanas no sirds
 (1)

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

No “Ziedot.lv” labdarības veikaliņa plauktiem tirdzniecības parkā “Alfa” kopš novembra vidus noraugās omulīgi zaķi, lāči, svētku kleitās sapucētas lelles. Turpat arī citas, rūpīgu un mīļu roku gādātas dāvanas – piespraudes, attīstošās rotaļlietas bērniem, eleganti dūraiņi, dekupāžas tehnikā darinātas rotu kārbiņas. 


Jau trešo gadu “Ziedot.lv”, sagaidot Ziemassvētkus, piedāvā pircējiem brīnišķīgas tepat Latvijā darinātas lietas, tādā veidā atbalstot sociāli vismazāk aizsargātos iedzīvotājus – jaunās māmiņas, vecos cilvēkus, invalīdus, studentus. Trīs gadu laikā sarūpētais atbalsts sasniedzis 15 tūkstošus latu. “Šogad darbs tiek nodrošināts 28 personām no visas Latvijas. Tā viņiem ir iespēja nopelnīt iztiku ģimenei, lai palīdzība nebūtu jālūdz sabiedrībai,” norāda “Ziedot.lv” komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne.

Labdarības veikaliņa vadītāja Ieva Ādamsone pazīst katras šuvējas rokrakstu un, tikai paskatoties uz kādu lāci vai zaķi, var pateikt autores vārdu. Viņa zina arī šo sieviešu skaudros dzīvesstāstus. Tās ir vientuļās māmiņas, kas vienas audzina savus bērnus. Vismaz puse no viņām cietušas no fiziskas un emocionālas vardarbības. Ir māmiņas, kas aprūpē bērnus ar īpašām vajadzībām, pakārtojot šim pienākumam savu ikdienu, karjeru.

Šogad labdarības veikaliņa akcijā īpaši tika aicinātas māmiņas rokdarbnieces no visas Latvijas, ne tikai no Rīgas.

Saņemtā informācija liecina, ka tieši lauku novados daudzas sievietes ir izmisumā – bez darba, bez iztikas līdzekļiem. “Atsaucās sievietes no Gulbenes, Smiltenes, Rūjienas, citām tālām vietām. Šīs māmiņas negaida pabalstus, viņas grib pašas darboties,” pārliecinājusies Ieva.

Tomēr dažkārt tas nav atkarīgs tikai no cilvēka vēlmēm vien. Jaunai māmiņai Cēsu pusē atteikti vairāki darba piedāvājumi tikai tāpēc, ka pietiekami labi nezinot krievu valodu. Nodarbinātības valsts aģentūrā, kur pieteikusies apgūt svešvalodu, saņēmusi atteikumu – jūs šo valodu mācījāties skolā un nekas vairāk nepienākas. “Viņai un citām māmiņām šis darbiņš “Ziedot.lv” ir varbūt vienīgā iespēja gūt nelielus papildu ienākumus, kā arī iziet sabiedrībā, tikties ar citiem cilvēkiem,” saka Ieva.

Labdarības veikaliņš kļuvis arī par atspēriena punktu, lai attīstītu talantus. Jāni, kurš ar primitīviem darbarīkiem – zāģi, smilšpapīru – gatavoja brīnišķīgas leļļu gultiņas un koka puzles, “Ziedot.lv” iekļāva akcijā “Laimīgai Latvijai”. Un atradās labdaris, kas ziedoja līdzekļus, lai Jānis varētu iegādāties instrumentus un strādāt ražīgāk.

Divus citus jaunus cilvēkus “Ziedot.lv” uzmundrināja, palīdzot viņu ražoto produkciju padarīt atpazīstamāku pircēju vidū. Puisis pirms krīzes strādājis bankā, viņam bija priekšzināšanas uzņēmējdarbībā, toties sievai ļoti patika gatavot ēdienu. Liekot šīs zināšanas kopā, abi bezdarbnieki sāka ražot veselīgus našķus no graudaugiem. Tagad uzņēmums izplata arī citu lauku ražotāju preci, kas atrodama lielajos veikalos, un panākumi rosina domāt par eksporta iespējām. “Katra ģimene, kas spēj nopelnīt sev un potenciāli radīt darba vietas arī citiem, manuprāt, ir jāgodā un jāciena,” secina Ieva.

Apmeklējot “Ziedot.lv” labdarības veikaliņu un labdarības kiosku t/p “Alfa”, var iepazīties ar sociālā uzņēmuma ideju.

“Māmiņas, sirmgalvji, invalīdi un studenti – tās ir sociāli neaizsargātās iedzīvotāju grupas, kas nevar iztikt bez līdzcilvēku atbalsta. Mūsu idejas mērķis – lai cilvēki nevis prasa pabalstus, bet gūst ienākumus no sava darba. Sociālā uzņēmuma būtība ir dot makšķeri tiem, kas grib un var strādāt, un tādu cilvēku ir ne mazums,” secina I. Ādamsone.

Jautājot, kā tiek sadalīta iegūtā nauda, viņa paskaidro, ka autori atbilstoši ieguldītajam darbam saņem daļu ietirgotās summas. Neliels procents paredzēts administratīvajiem izdevumiem, pārdevēju algām, nodoklim valstij, bet uzcenojums jeb peļņa nonāk “Ziedot.lv” fondā. Telpas veikaliņa darbībai t/p “Alfa” atvēl bez maksas, un par to organizācija “Ziedot.lv” ir pateicīga.

Pircējiem piedāvātie ražojumi maksā no 50 santīmiem līdz 30 latiem. Iegādājoties lielos lāčus vai behemotu, nāksies šķirties no gandrīz pārdesmit latiem, tikpat maksās arī skaistās rotu kārbiņas, toties bērniem domātās izšujamās un zīmējamās lelles maksās līdz trim latiem, bet piespraudes – 50 santīmu.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Man ļoti patīk jūsu lācīši kur es tādus varētu dabūt

Draugiem Facebook Twitter Google+