×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. maijs, 2015
Drukāt

Ziedu apdruka, vasaru gaidot

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kamēr vēl laiks nav kļuvis gluži vasarīgs un dārzs saziedējis, par puķu rakstiem varam priecāties arī telpās, izmantojot to noformējumam ziedu apdruku.

Tagad iespējams viss

Agrāk ziedu rakstu uz audumiem ieguva, galvenokārt ieaužot, bet uz traukiem – apgleznojot. Tagad visbiežāk tā ir apdrukas tehnika, ko izmanto, lai apdrukātu gandrīz vai visu… Līdz ar to puķes parādās visur – gan uz audumiem, gan uz stikla, gan uz apdares materiāliem un pat uz sadzīves tehnikas u. c.

Maza izmēra sīks ziedu raksts raksturīgs romantiskai noskaņai, savukārt ritmiski kārtotas vinjetes raksturīgas ampīram un bīdermeijeram, bet liela izmēra puķes un ziedi, kas stilizēti ģeometriskās formās, parādījās modernisma laikmetā un pagājušā gadsimta 60. gados. Pašlaik interjera tirgū pieejami gandrīz vai visi varianti – kas kuram labāk tīk. Puķu raksts var gan priecēt, gan kaitināt. Tāpēc ar tā izmantošanu jābūt apdomīgiem, īpaši, ja tās ir samērā liela izmēra plaknes, kas ikdienā acu priekšā atrodas visu laiku, piemēram, aizkari vai tapetes. Tāpēc vēl jo vairāk jāprot izvēlēties un saskaņot, lai puķu nebūtu par daudz.

Ziedi uz tekstilizstrādājumiem

Ja uz aizkariem ir sīks, raibs vai košs ziedu raksts, pārējo – sienas, mēbeļu fasādes un galdautus labāk izvēlēties vienkrāsainus. Uzmanība jāpievērš arī raksta izmēram – jo lielāks priekšmets vai plakne, jo lielāki ziedi un otrādi. Piemēram, nelielam romiešu aizkaram derēs sīku puķīšu raksts, bet aizkariem, kas sniedzas no griestiem līdz pašai grīdai, labāk izskatīsies plaukstas izmēra puķes.

Svarīgi arī savstarpēji saskaņot puķu rakstus un izmērus. Ja nav drošības, ka ar to var tikt galā patstāvīgi, ir iespēja izvēlēties gatavus tapešu un tekstila komplektus, ko mēdz piedāvāt tapešu kolekcijas ietvaros. Savukārt, ja aizkarus šuj, izdevīgi iegādāties vairāk auduma, nekā nepieciešams, un uzšūt no tā arī dekoratīvas spilvendrānas.

Visapkārt puķes

Ja ziedu motīvs izvēlēts par interjera vadlīniju, jāņem vērā telpas mērogi un tajā valdošā noskaņa. Arī mazā telpā iederēsies liela izmēra, spilgts ziedu zīmējums, tikai tas jālīdzsvaro ar vienkrāsainiem, mierīgiem toņiem mēbelēs un grīdas klājumā.

Ja šāds zīmējums ir uz tapetēm vai uz vienas sienas, to labi papildinās, piemēram, žalūzijas ar aptuveni tāda paša izmēra ziedu rakstu un aksesuāri – spilveni, trauki u. tml. vienā no ziedu krāsām. Kā kontrastu var izmantot arī nelielus melnās krāsas akcentus.

Ja tomēr puķu izrādījies par daudz, jebkurā gadījumā situāciju glābs vienkrāsainas plaknes (sienas, lielākas mēbeļu virsmas) un atturīgi aksesuāri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+