Latvijā
Sabiedrība

“Ziedu Fabrika” – oāze pilsētā 1

Varam priecāties un lepoties, ka esam izlutināti ar skaistiem ziediem svētkos un ikdienā – vai tās ir karaliskās rozes vai eksotiskās strelīcijas, vai pieticīgās margrietiņas. Katrā ziedā ir neparasts skaistums. Caur ziediem un ar ziediem var izteikt savas emocijas, jūtas, attieksmi. Vairumtirdzniecības bāzes “Ziedu Fabrika” valdes priekšsēdētājs Juris Alhimovičs un uzņēmuma līdzīpašniece Agrita Straume saprotas ar ziediem un ir starpnieki šai sarunai starp ziedu devēju un saņēmēju.

“Latvijas cilvēki mīl ziedus, savas jūtas, emocijas, noskaņojumu bieži vien izsaka “caur puķēm”. Esam priecīgi, ka varam šo valodu bagātināt ar daudz un dažādiem ziediem,” saka Juris Alhimovičs, kurš ziedu biznesā strādā 14 gadus, bet viņa kolēģe Agrita Straume ir viena no pirmajām, kura pirms 25 gadiem sāka strādāt ziedu vairumtirdzniecībā. Kopīgais uzņēmums “Ziedu Fabrika” nesen nosvinēja piecu gadu jubileju. Šo piecu gadu laikā uzņēmums ir audzis un turpina pilnveidoties, piedāvājot klientiem arvien daudzveidīgāku un plašāku griezto ziedu, telpaugu un floristikas materiālu klāstu.

Ja biznesā iet labi, tas prieks tiek arī citiem. “Ziedu Fabrika” atbalsta 3×3 trases sacensības, sporta deju Grand Prix Ziemassvētku sacensības, Latvijas Floristu apvienības organizētos jauno floristu konkursus. Bet ikdienā bāzes ekspeditori brauc uz visiem Latvijas novadiem un piegādā ziedus veikaliem, pasākumiem. Vairumtirdzniecības bāzē “Ziedu Fabrika” laipni apkalpo juridiskās un privātpersonas.


Lai ir par ko priecāties

Grieztie ziedi tiek iepirkti galvenokārt no Holandes, kas ir loģistikas centrs, jo uz turieni tos ar speciālām kravas lidmašīnām, kurās ir īpaša temperatūra, transportē no Ekvadoras, Kenijas, Kolumbijas, arī Dānijas, Anglijas, Vācijas. Ne tikai eksotiskie ziedi, bet liela daļa skaisto rožu aug Āfrikā. Cenas ziņā tas ir izdevīgi, jo audzēšanas izmaksas ir ļoti minimālas – saule spīd visu gadu. Siltuma un gaismas pietiek! Diemžēl pašmāju audzētāji ziedus audzē tikai vasarā, ziemā ir pavisam nedaudz – hiacintes, prīmulas, atraitnītes. Vietējā sortimenta ziedu cenu sadārdzina lielās izmaksas par kurināmo. Bet puķes ir vajadzīgas katrā gadalaikā!

Kad “Ziedu Fabrikas” saimnieki iet ciemos, viņi izvēlas neparastākas krāsas ziedus, ņemot vērā sezonu. Un, neskatoties uz to, ka ikdiena ir starp puķēm, arī viņiem pašiem vienmēr patīk saņemt ziedus, jo citreiz ar tiem var pateikt daudz vairāk nekā ar vārdiem.

Telpaugu klasika

Kad sākās lielā krīze, arī Holandē samazinājās telpaugu audzēšana, bet Latvijā ik palodze, ik birojs nav iedomājami bez dažādiem zaļajiem augiem. No puķupoda uz puķupodu ceļo spraudenīši un laiku pa laikam klāt nāk kāds neparastāks telpaugs. Krizantēmas, rozes, kalanhojas, interesantas dažādu krāsu kallas, papardes – tas viss nopērkams “Ziedu Fabrikā” .

Šogad populāri ir dažādi sukulenti, ko izmanto līgavu pušķos, svētku galda noformējumā. Tos liek stikla traukos – kā akvārijos, veidojot savdabīgu minidārziņu.

Galerijas nosaukums


Veido, fantazē un pārsteidz

Vairumtirdzniecības bāzē “Ziedu Fabrika”, paplašinot sortimentu, klāt nākuši dažādi floristikas materiāli un aksesuāri pušķu un kompozīciju veidošanai. Pārsvarā preču ražotājvalsts ir Ķīna, kur izmanto Eiropas patentus, bet lentas tiek iepirktas Itālijā, skaista keramika un cinkotie puķupodi – Vācijā, galda dekorēšanas stikla aksesuāri – Polijā. “Ziedu Fabrika” piedāvā zīdpapīra puķes, laternas, bumbas, dažādus rotājumus, kas noder telpu dekorēšanai. Ar efektīgajiem rotājumiem var aizpildīt lielus laukumus, piesegt kādu defektu, zinot, ka kāzas tiek rīkotas gan siltumnīcā, gan šķūnī. Skaisti un ekonomiski, jo dekorējumus var kompakti salikt un uzglabāt, pēc tam vairākkārt izmantot gan dārza svētkos, gan ziemā dekorējot lielu egli.

Šā gada modes tendence – veidot telpaugu kompozīcijas koka kastītēs, toverīšos. Ziedu kompozīcijas var ielikt krāsainās kārbās, kas atgādina tortes kastes, sagādājot saņēmējam jauku pārsteigumu. Neparasti ir tamborēti puķupodi, kas ienes telpā vintage stila noskaņu.


Griezto ziedu mode 2017

Ziedu izvēli nosaka sezonalitāte, svētki, notikumi.

* Šogad dominē salātzaļi ziedi, pasteļtoņu variācijas, nosacīti “netīrās” krāsas – rozīgi bēšīgs, rozīgi lillīgs, pelēkrozā. Ziedu krāsa, kas atgādina melleņu uzputeni!

* Rozes modē ir vienmēr, bet mainās to šķirnes. Pēdējā laikā vispieprasītākās ir angļu tipa rozes ar apaļām ziedkopām. Modē ir ranunkuļi (Āfrikas gundegas), kam arī ir kuplas un apaļas ziedu galviņas. Pieprasītas ir peonijas – kuplas un krāšņas. Tas viss veido skaistu kompozīciju.

* Agrāk grieztos ziedus kārtoja raibos pušķos, tagad dominē askētiskākas ziedu kompozīcijas, tīras līnijas, kad pamatā ir viena toņu gamma, bet daudz dažādu ziedu – rozes, gerberas, frēzijas, krizantēmas. Tos sauc par lauku pušķiem.

Padomi
Kā nenopirkt vecu rozi?

Galvenais, lai zieds nav nokāris galvu. Nepareizi dara tie, kas tausta zieda galviņu – vai tā pilna vai tukša. Jaunajām šķirnēm ar lielām galvām ir mīksts pumpurs. Ne vienmēr svaiguma rādītājs ir zaļās kauslapas, kuras apkļauj ziedu. Rozēm ārzemniecēm visvairāk garajā ceļā līdz veikalam cieš tieši lapas.

Kā ziedus vāzē saglabāt pēc iespējas ilgāk?

Atnesot mājās, ziedi ir jāiegriež ar asu nazi slīpi vismaz 1 – 2 centimetrus un jāatlapo. Obligāti jāliek siltā ūdenī. Puķes, kam mīksti kāti (sīpolpuķes) – kallas, tulpes, hiacintes, narcises –, liek vēsā ūdenī. Nelīdz arī ne aspirīns, ne cukurs, nevajag lauzt ērkšķus, nevajag dedzināt kātu. Ziedam sāp!

Katru dienu jāmaina ūdens, regulāri nogriežot, jāsaīsina kāts.

Seko mums sociālos tīklos:

www.ziedufabrika.lv
https://www.facebook.com/ziedufabrika.lv/
https://www.instagram.com/ziedufabrika.lv/
https://twitter.com/ziedufabrika

LA.lv
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
8 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Izgaismo Talsu pilskalnu un pieminekli “Koklētājs”
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pie Latvijas jūras robežas manīta Krievijas bruņoto spēku lidmašīna
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 3
5 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
6 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
3 stundas