×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. marts, 2016
Drukāt

“Ziedu” sēriju papildina pastmarka “Ūdensroze”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Pasts papildina krāšņo pastmarku sēriju “Ziedi”, izdodot jaunu pastmarku “Ūdensroze”, kuras pirmās dienas zīmogošna gaidām 4. martā no plkst. 07.30 līdz 20 Rīgas 50. pasta nodaļā tirdzniecības centrā Origo, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Ūdensroze ir viena no krāšņākajiem ūdens augiem, tās skaistumu un dažādību var pārsteigt ik vienu. Ūdensrozes ir lieli ūdens un purvainu vietu augi ar lielām, peldošām, garkātainām lapām. Ziedi ir lieli un vientuļi. Apputeksnēšanās notiek vai nu ar kukaiņu palīdzību, vai pašapputes ceļā.

Jaunās pastmarkas un aploksnes dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere, tā ir jau septītā pastmarka šajā sērijā. Pirmā “Ziedu” vērtszīme bija “Peonija”, kam sekoja “Roze”, “Lilija”, “Īriss”, “Tulpe” un “Saulespuķe”.

Pastmarkas “Ūdensroze” nominālvērtība ir 0,50 €, kas atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Pastmarkas izdotas miljons eksemplāru tirāžā un drukātas Latvijas tipogrāfijā Baltic Banknote. Kopā ar pastmarku izdota arī pirmās dienas aploksne 1 500 eksemplāru tirāžā.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 18.martā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+