×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. janvāris, 2017
Drukāt

Ziema dara savu: cilvēki apsaldējas un krīt uz slidenām ietvēm (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri cilvēki, kuriem konstatēti apsaldējumi un ķermeņu atdzišana. Savukārt sešiem cilvēkiem bijusi nepieciešama mediķu palīdzība saistībā ar traumām, kas gūtas krītot uz slidenām ietvēm, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Rīgā slimnīcā nogādāts kāds 41 gadu vecs vīrietis, kuram konstatēti abu pēdu apsaldējumi ar audu bojājumiem. Vīrietis atrasts uz ielas stiprā alkohola reibumā un nespēja atcerēties, kad guvis apsaldējumus.

Arī Latgalē kāds vīrietis nogādāts slimnīcā ar pēdu un plaukstu apsaldējumiem. 55 gadus vecais vīrietis atrasts uz ceļa alkohola reibumā ar neapautām kājām.

Savukārt Rīgā kāds 52 gadus vecs iereibis vīrietis iekritis ūdenī un nogādāts slimnīcā. Viņam konstatēta ķermeņa atdzišana. Arī Latgalē slimnīcā nogādāts kāds vīrietis, kuram konstatēta ķermeņa atdzišana. 48 gadus vecais vīrietis atrasts uz ielas reibumā.

Aizvadītajā diennaktī cilvēki guvuši arī traumas, paslīdot un krītot uz slidenām ielām. Kopā sešiem cilvēkiem fiksētas dažādas traumas Kurzemē, Rīgā un Latgalē. Cilvēkiem konstatēti roku un kāju lūzumi, kā arī galvas traumas.

Divi cilvēki aizvadītajā diennaktī nogādāti slimnīcās pēc atpūtas uz kalniem. Riekstukalnā kāds 33 gadus vecs vīrietis krītot guvis pleca izmežģījumu. Savukārt kāda septiņus gadus veca meitene krītot traumējusi potīti.

Kopumā aizvadītajā diennaktī mediķi saņēmuši 1301 izsaukums, no kuriem 217 bija saistīti ar traumām un negadījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cenas apaviem un apģērbiem – bērnu vai pieaugušo, ir augstākas nekā vidēji eiropā un asv. To nevar atļauties cilvēki ar algām 200 – 400 mēnesī, jo rēķini jau arī nav mazie. te ir jādomā, no kā atteikties – apģērbties, bet nemaksāt rēķinus? paēst un pabarot bērnus vai nopirkt visai ģimenei ziemas zābakus? mūsu algas neatbilst pat pašu pamatvajadzību apmierināšanai. protams, neskaitot valdības namos strādājošos ierēdņus, politiķus, 100 galvas un pietuvinātos, valžu locekļus un citus locekļus, kuriem algas tūkstošos – tā iekārtota mūsu valsts likumdošana – nabagi un bagātie – tikai….ne vieni ir pelnījuši to bagātību, ne otri – to nabadzību… vidusslāņa mums nav. toties cenas kāpj debesīs visam.

    n bet Latvijā jau humpalu bodes ir uz katra stūra…

  2. nu ZIEMA gan to nedara!. To dara cilvēku SLINKUMS un PAVIRŠĪBA-nenotīrītas, nenokaisītas ietves, uz kurām gājēji krīt, nav ZIEMAS vaina. Nenotīrīti, nekaisīti, nekopti ceļi, kā dēļ izraisās satiksmes negadījumi, nav ZIEMAS vaina, bet cilvēku neizdarības vaina. Neuzmanīga, ātra braukšana – pašu vadītāju vaina. Apsaldēti locekļi – ir nabadzības dēļ neiegādātu ziemas apavu un apģērba dēļ. Tā ir šīs valsts varturu vaina, kuri lemj tādas algas un pensijas, lai pienācīgus, piemērotus ziemas apavus un drēbes puse Latvijas cilvēku nevar atļauties nopirkt. Ziema ir vienkārši ziema.

Draugiem Facebook Twitter Google+