Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
27. februāris, 2014
Drukāt

Saldskābie ziemas āboli ‘Andris’ jāsargā no slimībām un tīklkodēm

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Degustācijā nogaršoju šķirnes ‘Andris’ ābolus. Šķita ļoti garšīgi. Pavasarī gribu nopirkt šīs šķirnes ābelīti. Kur man to meklēt?” Mudīte Rīgā

Šķirne ‘Andris’ (AMD 12-15-15) ir ziemas ābele ar vidēja lieluma vai lieliem augļiem. Tie ir dzelteni ar iesārtu vaidziņu. Krāsojums atkarīgs no koka vainaga biezuma (vainags ir viegli veidojams) un tā, kā saulīte uz augļu koku paskatās. Āboliem ir laba, saldskāba garša. Šķirnes mīnuss – augļi slimo ar korķplankumainību. Lai to novērstu, koki divas trīs reizes (ik pēc divām nedēļām) jāapsmidzina ar kalcija nitrāta 0,5–1% šķīdumu. Pēdējā reizē var miglot ar 1% kalcija hlorīdu.

Koki ir ziemcietīgi, vidēja auguma, izturīgi pret kraupi un vēzi. Diemžēl augļi ļoti patīk tīklkodēm. “Ja ābeles pret tinējiem un citiem kaitēkļiem neapstrādā ar ķīmiskajiem augu aizsardzības līdzekļiem, tīklkodes var sabojāt visu ražu,” secina zemnieku saimniecības “Poļvarka” īpašnieks Ivars Svārpstons, kura dārzā šķirnes ‘Andris’ koki aug jau aptuveni divdesmit gadu.

Zemnieku saimniecībā “Poļvarka” (Madonas novada Sarkaņu pagastā) šīs šķirnes stādus (potētus uz puspundura potcelma MM 106) šopavasar varēs iegādāties par 7 eiro, bet Latvijas Valsts augļkopības institūtā (Dobelē, Graudu ielā 1) tie maksās 5–6 eiro gabalā.

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (2)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+