Sports
Futbols

Ziemas kausā futbolā no Igaunijas un Lietuvas piedalīsies pa trim klubiem 16

foto: synottipvirsliga.lv

Latvijas Futbola virslīgas (LFV) rīkotajā “SMScredit.lv” Ziemas kausā futbolā piedalīsies pa trim klubiem no Igaunijas un Lietuvas, bet kopējais turnīra dalībnieču skaits būs 14 komandas, informē sacensību rīkotāji.

No Lietuvas un Igaunijas turnīrā startēs pa trim vienībām. Lietuvu pārstāvēs vicečempione “Trakai”, trešā spēcīgākā vienība Marijampoles “Sūduva” un “Utenis”, kas pārspēlēs saglabāja vietu dienvidu kaimiņu augstākajā līgā, kamēr Igaunijas godu aizstāvēs trīs spēcīgākie klubi – čempione Tallinas “Infonet”, kā arī Tallinas “Levadia” un Nemmes “Kalju”.

Sākotnējā informācija liecināja, ka no kaimiņvalstīm turnīrā kopumā piedalīsies četras komandas, taču tagad nolemts piesaistīt vēl divas.

Tāpat šajā turnīrā piedalīsies visas astoņas “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas komandas, tādējādi kopējais dalībnieču skaits sasniegs 14 vienības.

Ziemas kausa mērķis ir klubiem nodrošināt kvalitatīvas pirmssezonas sagatavošanās spēles, taču ņemot vērā, ka jau sezonas ietvaros virslīgas komandas aizvada vismaz četras savstarpējās spēles (papildus skaitot Latvijas kausa mačus), pēc pašmāju klubu pārstāvju iniciatīvas piektajā jeb jubilejas turnīrā uzaicinājumu startēt saņēma vairākas vadošās Igaunijas un Lietuvas futbola vienības, taču tas ievērojami mainījis turnīra norises formātu.

Šoreiz Ziemas kauss netiks aizvadīts pēc tradicionāla izspēles formāta – apakšgrupu cīņām un finālspēlēm. Jaunā izspēles sistēma paredz, ka ne visi klubi aizvadīs vienādu spēļu skaitu, kā arī komandu pretinieki turnīra ietvaros būs dažādi. Līdz ar to uzvarētāju noteikšanā tiks izmantota uzvarēto spēļu procentuālā vērtība pret aizvadītajām. Līdzīga sistēma pastāv basketbolā.

Kā aģentūrai LETA iepriekš bija norādījis LFV valdes priekšsēdētājs Ainārs Tamisārs, “sportiskā intriga Ziemas kausa izcīņā varbūt būs mazāka, bet galvenais mērķis ir, lai klubi varētu aizvadīt pārbaudes spēles.”

Saistītie raksti

Ziemas kausa izcīņa Latvijā tiks aizvadīta “Skonto” un “Elektrum” Olimpiskā centra hallēs, kā arī vairākas spēles norisināsies Lietuvas un Igaunijas iekštelpu futbola hallēs.

Pēc pašlaik publicētā kalendāra, kas gan ir nepilnīgs, turnīrs sāksies 14.janvārī, kad Viļņā spēkosies “Trakai” un RFS, bet pēdējie divi šobrīd zināmie mači paredzēti 31.janvārī.

Šogad februārī par Ziemas kausa čempioniem tika kronēti “Liepājas” futbolisti.

Ziemas kausa sacensības janvārī notiks piekto gadu.

Pirmajā virslīgas Ziemas kausā 2013.gadā uzvarēja Daugavpils “Daugava”, bet nākamos divus gadus turnīrā triumfēja Rīgas “Skonto”.

Aizvadītajā sezonā Latvijas virslīgā triumfēja Jūrmalas “Spartaks” komanda, par čempioni kļūstot pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē.

LA.lv