Ziemas kauss – “Skonto” sagrauj ventspilniekus 0

Graujošu uzvaru “SMScredit.lv” Ziemas kausa turnīra futbolā spēlē otrdien izcīnīja Latvijas vicečempione Rīgas “Skonto”, kas ar 5:0 (1:0) pamanījās pārspēt pagājušās sezonas spēcīgāko vienību “Ventspili”.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Pirmajā puslaikā rīdziniekiem izdevās gūt vienus vārtus, kad to paveica pieredzējušais Aleksejs Višņakovs, bet 56. un 59.minūtē attiecīgi Artūrs Karašausks un Vladislavs Gutkovskis panāca jau 3:0. Turpmākajās minūtēs Karašausks guva vēl divus vārtus, nodrošinot sev “hat-trick”.

Šī mača izskaņā “Ventspils” spēlēja vien deviņu futbolistu sastāvā, jo sarkanās kartītes bija nopelnījuši Antons Jemeļins un Ritvars Rugins.

Līdz ar to trīs turnīra spēlēs “Skonto” un “Ventspils” tikušas pie diviem panākumiem, kas tām ar sešiem iekrātiem punktiem ļauj atrasties A apakšgrupas priekšgalā. Tikmēr “Metta”/”Latvijas Universitāte” un “Daugavpils” attiecīgi vienas un divu spēļu laikā nav spējušas tikt pie punktiem.

Šajā grupā iepriekš sacentās arī Rīgas “Daugava”, tomēr pagājušajā nedēļā komanda savas neprofesionālās attieksmes dēļ no dalības sacensībās tika izslēgta.

Tikmēr B grupā spēlē virslīgas vienības “Gulbene”, “Liepāja”, “Jelgava”, kā arī “Syform” pirmās līgas komandas “Valmiera Glass”/BSS un Rēzeknes BJSS.

Kā zināms, Valmieras un Rēzeknes komandas sacensībās aizstāj Jūrmalas “Spartaku” un Daugavpils “Daugavu”, kas no dalības Ziemas kausā atteicās.

Ziemas kauss līdz 28.februārim risināsies “Skonto” hallē, Rīgā.

Apakšgrupu cīņām sekos spēles par vietām, katras grupas attiecīgās vietas komandai tiekoties ar otras grupas tās pašas pozīcijas komandu.

Ziemas kausa sacensības tiek rīkotas trešo reizi pēc kārtas. Turnīra norises mērķis ir dot iespēju komandām pienācīgāk sagatavoties gaidāmajai virslīgas sezonai, turklāt ar iespēju sagatavošanās posmā aizvadīt vismaz piecas spēles.

Pirmajā virslīgas Ziemas kausā 2013.gadā uzvarēja Daugavpils “Daugava”, kas finālā pieveica ar jaunatnes sastāvu startējušo “Ventspils” komandu, bet pērn turnīrā triumfēja “Skonto”, kas finālmačā pieveica “Jelgavu”.

Aizvadītajā sezonā Latvijas virslīgā sesto reizi vēsturē triumfēja “Ventspils” komanda, aiz sevis atstājot “Skonto” un “Jelgavu”. Vietu virslīgā zaudēja desmitās vietas ieguvēja “Jūrmala”, ko nākamajā sezonā nomainīs pirmās līgas uzvarētāja “Gulbene”.