×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
3. decembris, 2013
Drukāt

Ziemas pasaka “Saulīte un sniega cilvēciņi” Leļļu teātrī

Foto - LETAFoto - LETA

Aktrise Lienīte Osipova piedalās izrādes fragmentā jauniestudējumam "Neaiztiec mani!" veltītajā preses konferencē Latvijas Leļļu teātrī.

Sestdien, 7.decembrī, Latvijas Leļļu teātrī pirmizrādi gan latviešu, gan krievu trupā piedzīvos ziemas pasaka “Saulīte un sniega cilvēciņi”, ko teātris atkārtoti iestudējis pēc 30 gadu pārtraukuma. Jaunā iestudējuma režisors ir Māris Koristins.
Pēc slovāku tautas pasakas motīviem radītā krievu dramaturga Aleksandra Veselova luga bērniem vēsta par spēju ieraudzīt savu tuvāko vajadzības un samērot tās ar savām vēlmēm. Šī ziemas pasaka, kas piesātināta ar labsirdību, līdzjūtību un galveno varoņu dvēseliskiem un emocionāliem pārdzīvojumiem, uzrunājusi režisorus un skatītājus visos laikos, un iestudējums vēl joprojām ir iekļauts daudzu leļļu teātru repertuārā. Latvijas Leļļu teātrī izrāde “Saulīte un sniega cilvēciņi” iestudēta arī tālā 1982.gada Ziemassvētkos.
Jaunajā iestudējumā sniega cilvēciņu tēlu autore ir māksliniece Anita Znutiņa-Šēve, izrādē skanēs komponista Valda Zilvera dziesmas, kam vārdus latviešu valodā sarakstījusi Daina Strelēvica, bet krieviski – Jeļena Sigova. Leļļu tēlus iedzīvinās aktieri Lienīte Osipova, Ance Muižniece un Miķelis Žideļūns latviešu trupā un Olga Larina, Aleksandra Brunere un Lilija Sūna krievu trupā.
Iestudējuma pirmizrāde krievu trupā notiks pulksten 11, bet latviešu trupā – pulksten 14.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+