×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. oktobris, 2012
Drukāt

Ziemas peldētāji atklāj sezonu

Foto-LETAFoto-LETA

Ziemas peldētāju biedrības “Latvijas ronis” dalībnieki un viņu viesi no citiem Latvijas ziemas peldētāju klubiem 7.oktobrī plkst.11 pie Bulduru glābšanas stacijas atklāj ziemas peldēšanas sezonu, aģentūru LETA informēja biedrības vadītāja Sarma Kočāne. Sezonas atklāšanā aicināti piedalīties visi interesenti – gan jau pieredzējušie “roņi”, gan arī tie, kuri vēl tikai vēlās kļūt par ziemas peldētājiem.

Jaunā ziemas peldēšanas sezona Bulduros tradicionāli tiek atklāta katru gadu oktobra pirmajā svētdienā.

Pavisam Latvijā ar ziemas peldēšanu nodarbojas vairāki simti cilvēku, no kuriem daudzi apvienojušies klubos jeb biedrībās, taču ir arī individuālie ziemas peldētāji. Ik gadu roņi tiekas Latvijas ziemas peldētāju čempionātā, kā arī citās sacensībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. Taču ir arī daudz roņu, kuri ziemā peldas tikai savam priekam un veselībai, nepiedaloties sacensībās.

Sacensībās ziemas peldētāji mērojas spēkiem atklātās ūdens tilpnēs nospraustās vai ledū izcirstās 25 vai 50 metru distancēs. Īpaši sagatavoti roņi peld arī ziemas peldēšanas “maratonu” – 450 metru distanci.

Šosezon pirmās ziemas peldētāju sacensības plānotas jau 3.novembrī Jelgavā – tā būs Jelgavas roņu kausa izcīņa, kurā ik gadu piedalās ziemas peldētāji gan no Latvijas, gan arī no Igaunijas, Somijas un Krievijas.

Šajā sezonā nenotiks pasaules ziemas peldēšanas čempionāts, jo tas tiek rīkots reizi divos gados. Šā gada janvārī pasaules čempionāts pirmo reizi notika Latvijā, tajā piedalījās vairāk kā 1200 sportistu no 28 pasaules valstīm, jaunākajam sacensību dalībniekam bija septiņi, bet vecākajam – 87 gadi. 2014.gada sākumā čempionāts notiks Somijā, Rovaniemi, kas, kā zināms, ir Ziemassvētku vecīša pilsēta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+