×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

Ziemas prieku trases – pilnas


slepo_letalk_9

“Arvien vairāk cilvēku brīvo laiku izvēlas veltīt aktīvajai atpūtai un slēpo. Šurp brauc gan lieli, gan mazi, jauni un veci, tāpēc trase vienmēr ir apdzīvota,” saka Uzvaras parka slēpošanas bāzes pārvaldnieks Jurģis Grants. 


 

Darba dienās parka distanču slēpošanas trasi piepilda bērni no visu Rīgas rajonu skolām, jo, iepriekš piesakoties, viņiem šeit ir iespēja bez maksas ne vien slēpot, bet arī saņemt nepieciešamo inventāru. “Skolēnu fiziskā sagatavotība ir dažāda, taču maz ir tādu, kas uz slēpēm stāvēt neprot nemaz, un ātrāk vai lēnāk distanci nobrauc visi. Lai arī slēpošana viņiem vairs nav obligāta, man nešķiet, ka pēdējos gados skolēni būtu kļuvuši daudz kuslāki,” novērojis slēpošanas bāzes uzraugs, pensionēts sporta skolotājs Kārlis Zariņš.

Viņš stāsta, ka slēpotāju parkā netrūkst arī vakaros, kad cilvēki šurp brauc izvēdināt galvu un izkustēties pēc birojā pavadītas darba dienas. Diennakts tumšajā laikā trase ir labi apgaismota, un slēpošanas inventāra nomu apmeklētāji izmanto līdz pat tās slēgšanai deviņos vakarā, bet ar savām slēpēm distancē redzēti vēl vēlāk. Šobrīd bāzē pieejami 150 kvalitatīvi tautas klases slēpošanas inventāra komplekti no 30. līdz pat 47. slēpju zābaku izmēram. Dažubrīd brīvdienās, kad trasē sabrauc gan sportotāji, gan ģimenes ar bērniem un ne mazums aktīvu pensionāru, to ir pat pietrūcis un savu iespēju slēpot gribētājiem nācies pagaidīt rindā.

“Ziemas sals šogad atnāca vēlu, un cilvēki baidās, ka tūlīt tas atkal beigsies. Tāpēc viņi steidz izbaudīt ziemas priekus katru brīvu brīdi, kamēr vien laika apstākļi to atļauj,” skaidro bāzes uzraugs.

 

Tomēr J. Grants lēš, ja vien laiks ārā nekļūs pavisam silts, trasei jādarbojas vēl vismaz līdz marta beigām. Zem dabiskās sniega segas to klāj bieza mākslīgā sniega kārta, kas ļaus vismaz kādu laiku slēpot arī tad, kad būs jau sācies atkusnis.

 

Lai trase vienmēr būtu labā kārtībā, divreiz dienā – no rīta un pirms darba dienas beigām, kad ir lielākais apmeklētāju pieplūdums, – pa to izbrauc speciālā tehnika, atjaunojot gan klasisko, gan slidsoļa brauktuvi. To novērtē arī apmeklētāji. Aleksandrs Sergejevs, kurš ar ģimeni trasē pavada katru otro nedēļas nogali, saka: “Trase ir labi uzturēta, un vienmēr var redzēt, ka par to kāds rūpējas. Arī nomā strādā atsaucīgi un kompetenti cilvēki, kuri vienmēr piemeklē katram piemērotāko inventāru.” Parka distance gan vairāk piemērota aktīvai atpūtai ģimenes lokā nekā nopietnai sportošanai, jo tajā nav pauguru, kas nepieciešami fiziskās sagatavotības treniņiem. Tos izveidot J. Grants sola tikai nākamajā sezonā.

Tomēr Vjačeslavs Žunda, kurš trasi apmeklē divas vai pat trīs reizes nedēļā un te gatavojas arī distanču slēpošanas sacensībām, paslavē tās uzturētājus un novērtē, ka te labi var apgūt gan klasisko, gan slidsoļa slēpošanas tehniku. Ar savu inventāru slēpošanas trase pieejama bez maksas, bet pilna inventāra komplekta – slēpju, nūju un zābaku – noma pieaugušajiem maksā 3, bet bērniem līdz 16 gadu vecumam – 
2 latus stundā.

 

Uzziņa

Distanču slēpošanas trases Rīgā

“Pilsētas ziemas sporta un atpūtas parks” Uzvaras parkā.

Mežaparka atpūtas komplekss “Ziemas parks” līdzās Mežaparka estrādei.

Biķernieku slēpošanas trase pie Rīgas Motormuzeja

Brīvdabas muzeja slēpošanas trase.

Reģionālais sporta centrs “Sarkandaugava” Sarkandaugavas ielā 24. Ar savu inventāru trases pieejamas bez maksas.

Vairāk par aktīvās atpūta iespējām galvaspilsētā internetā www.sports.riga.lv

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+