Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
28. februāris, 2012
Drukāt

Ziemas riepas no 1. marta

riepas_leta

“Latvijas Avīzes” lasītājs Pēteris L. Talsos jautā: “Ja no 1. marta formāli drīkst braukt ar vasaras riepām, vai būs iespējams no šā datuma iziet gadskārtējo tehnisko apskati ar ziemas riepām, kurām protektora dziļums mazāks par 4 mm, bet lielāks par 1,6 mm (atbilst vasaras riepu normai)?”

 

Atbild CSDD (Ceļu satiksmes drošības direkcija). Jā, varēs: laikposmā, kad ceļu satiksmes noteikumi neparedz obligātu ziemas riepu lietošanu (no 1. marta līdz 1. decembrim), visu automobiļu, kuru pilnā masa nepārsniedz 3,5 t, kā arī to piekabju minimālais riepu (arī ziemas riepu) protektora dziļums mērīšanas zonā nedrīkst būt mazāks par 
1,6 mm.

Piebilde. Lai arī ceļu satiksmes noteikumi no 1. marta līdz 1. decembrim nenosaka obligātu ziemas riepu lietošanu, tomēr pavasara un ziemas sākumā CSDD aicina autovadītājus rūpēties par savu drošību, sekot līdzi situācijai un aktuālākajām laika prognozēm, izvēloties attiecīgajiem laika apstākļiem atbilstošas riepas. Savukārt ar radžotām riepām atļauts braukt no 1. oktobra līdz 1. maijam.

 

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+