Mobilā versija
-2.8°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
28. februāris, 2012
Drukāt

Ziemas riepas no 1. marta

riepas_leta

“Latvijas Avīzes” lasītājs Pēteris L. Talsos jautā: “Ja no 1. marta formāli drīkst braukt ar vasaras riepām, vai būs iespējams no šā datuma iziet gadskārtējo tehnisko apskati ar ziemas riepām, kurām protektora dziļums mazāks par 4 mm, bet lielāks par 1,6 mm (atbilst vasaras riepu normai)?”

 

Atbild CSDD (Ceļu satiksmes drošības direkcija). Jā, varēs: laikposmā, kad ceļu satiksmes noteikumi neparedz obligātu ziemas riepu lietošanu (no 1. marta līdz 1. decembrim), visu automobiļu, kuru pilnā masa nepārsniedz 3,5 t, kā arī to piekabju minimālais riepu (arī ziemas riepu) protektora dziļums mērīšanas zonā nedrīkst būt mazāks par 
1,6 mm.

Piebilde. Lai arī ceļu satiksmes noteikumi no 1. marta līdz 1. decembrim nenosaka obligātu ziemas riepu lietošanu, tomēr pavasara un ziemas sākumā CSDD aicina autovadītājus rūpēties par savu drošību, sekot līdzi situācijai un aktuālākajām laika prognozēm, izvēloties attiecīgajiem laika apstākļiem atbilstošas riepas. Savukārt ar radžotām riepām atļauts braukt no 1. oktobra līdz 1. maijam.

 

Pievienot komentāru

Kāpēc uz auto slotiņām uzvilkt zeķes un vēl pāris noderīgi padomi ziemai (1)Domājams, ka autovadītāji piekritīs – ziema nav pats patīkamākais gadalaiks.
“Google” TOP 10 meklētākie vārdi no Latvijas (1)Tīmekļa meklēšanas vietne “Google” publiskojusi Latvijā meklētākos atslēgvārdus 2016. gadā. * pokemon go * euro 2016 * iphone 7 * eurovision 2016
Draugiem Facebook Twitter Google+