×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. februāris, 2012
Drukāt

Ziemas riepas no 1. marta

riepas_leta

“Latvijas Avīzes” lasītājs Pēteris L. Talsos jautā: “Ja no 1. marta formāli drīkst braukt ar vasaras riepām, vai būs iespējams no šā datuma iziet gadskārtējo tehnisko apskati ar ziemas riepām, kurām protektora dziļums mazāks par 4 mm, bet lielāks par 1,6 mm (atbilst vasaras riepu normai)?”

 

Atbild CSDD (Ceļu satiksmes drošības direkcija). Jā, varēs: laikposmā, kad ceļu satiksmes noteikumi neparedz obligātu ziemas riepu lietošanu (no 1. marta līdz 1. decembrim), visu automobiļu, kuru pilnā masa nepārsniedz 3,5 t, kā arī to piekabju minimālais riepu (arī ziemas riepu) protektora dziļums mērīšanas zonā nedrīkst būt mazāks par 
1,6 mm.

Piebilde. Lai arī ceļu satiksmes noteikumi no 1. marta līdz 1. decembrim nenosaka obligātu ziemas riepu lietošanu, tomēr pavasara un ziemas sākumā CSDD aicina autovadītājus rūpēties par savu drošību, sekot līdzi situācijai un aktuālākajām laika prognozēm, izvēloties attiecīgajiem laika apstākļiem atbilstošas riepas. Savukārt ar radžotām riepām atļauts braukt no 1. oktobra līdz 1. maijam.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+