×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

Ziemas sezonā noslīkuši septiņi zemledus makšķernieki; astoņi izglābti

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Aizvadītajā ziemas sezonā noslīkuši septiņi zemledus makšķernieki, savukārt astoņi – izglābti, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste.

Viņa pavēstīja, ka pieci zemledus makšķernieki izglābti pēc ielūšanas ledū, savukārt trijiem VUGD glābēji snieguši palīdzību uz ledus.

“VUGD aicina zemledus makšķerniekus vairs nekāpt uz ledus, jo šobrīd tas jau ir ārkārtīgi bīstami dzīvībai. Svarīgi ir arī vecākiem pārrunāt ar bērniem ledus bīstamības jautājumus un kāpšanas uz ledus iespējamās traģiskās sekas,” pauda Gribuste.

Tāpat VUGD aicina saimniekus parūpēties arī par savu mājdzīvnieku drošību. Ja ikdienas pastaigu vieta atrodas ūdenstilpnes tuvumā, tad sunim nedrīkst ļaut šajā vietā brīvi skriet. Dzīvnieks var uzskriet uz ledus un tajā ielūzt. Ja tomēr ir notikusi nelaime, tad saimniekam nevajag riskēt ar savu dzīvību un pašam doties dzīvnieku glābt, bet ir jāzvana uz 112 un jāsagaida glābēju ierašanās.

Tāpat arī Alūksnes novada pašvaldība brīdina par ūdenstilpju ledus segas nedrošību.

Jau vēstīts, ka no 27.februāra noteikts paaugstinātas bīstamības periods visās Rīgas publiskās vietās esošajās ūdenstilpēs. Ar pilsētas izpilddirektora rīkojumu šajā laikā iedzīvotājiem kāpt uz ledus ir aizliegts. Rīkojuma izpildi kontrolē RPP, kas var uzlikt naudas sodu līdz 71 eiro. Ja aizlieguma neievērošanas rezultātā personu glābšanas darbos tiks iesaistīti speciālie dienesti, naudas sods var sasniegt 350 eiro.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +7
Alūksne +7.9
Daugavpils +12.9
Saldus +11.8
Liepāja +9.8
Jelgava +11.1
Ventspils +6.7
Limbaži +9
Madona +9.5
Rēzekne +9.8
Draugiem Facebook Twitter Google+