Praktiski
Mājas

Ziemas sezonas lietu glabāšanu veido parocīgu un pārskatāmu 0

Publicitātes foto

Izrādās, dažos elitāros mūsdienu daudzdzīvokļu namos tiek ierīkotas ne tikai garderobes, bet pat atsevišķas telpas apavu glabāšanai, kas aprīkotas ar ventilāciju un apgaismojumu. Protams, to var atļauties tie, kuru apavu kolekcija pārsniedz 100 apavu pārus, bet parastam cilvēkam jāmeklē citas iespējas, kā apavu glabāšanas jautājumu atrisināt arī nelielā mājoklī.


 

Mainoties sezonām, apavu un somu glabāšana kļūst īpaši aktuāla. Nepietiek vien ar to, ka šobrīd nevajadzīgos apavus ieliekam kastēs un novietojam skapja augstākajos plauktos. Vietā, kur glabājas apavi un somas, gaisa mitrums nedrīkst pārsniegt 50 – 70%, bet temperatūrai jābūt +8…+20 ºC robežās. Līdz ar to vēsi bēniņi, mitri pagrabi, garāžas skapji vai arī pārāk siltas istabas nebūs tā labākā vieta apavu turēšanai.

 

Apavu glabāšana

Vienkāršākais veids ir divu vai trīs plauktu paliktnis, kas nav slēgts, līdz ar to apavi ātri pieput. Tāpēc šis variants piemērots tikai ikdienas apavu novietošanai.

Labāks risinājums ir šaurs, bet slēgts skapis ar vairākām atgāžamām durtiņām. Tajā apavi glabājas vertikālā veidā, iestiprināti durtiņās, un nepieput. Tas izdevīgi nelieliem priekšnamiem, turklāt šādu skapi var izveidot arī pēc konkrētiem telpas izmēriem, kaut vai līdz pašiem griestiem. Ir tikai viens trūkums – te nevar uzglabāt zābakus ar augstiem stulmiem.

Komfortablāka apavu glabāšana iespējama kopējos apģērba skapjos vai garderobēs, izmantojot dažādu, speciāli šim nolūkam piemērotu furnitūru. Līdzās izvelkamajiem groziem, kuros apavus glabā, ievietotus auduma maisiņos, un dziļiem plauktiem, kuros apavus saliek kastēs, vēl var izmantot apaviem paredzētas sliedītes, uz kurām kurpes novieto līdzīgi kā veikalos vai aizāķējot papēžus. Zābakiem ar gariem stulmiem tiek piedāvāti speciāli pakarināmi turekļi.

Apavus bez papēžiem – sporta kurpes, čības utt. – ērti var uzglabāt pie skapja durvīm piekārtos kabatplauktos.

Sezonas apavu glabāšanai vislabāko variantu iesaka dizainere Sjūzena Ārdlija: “Visparocīgāk, ja izvēlas speciālas caurspīdīgas apavu kastes, apavu kastes ar lodziņu vai arī rīkojas radoši – katrai apavu kastei piestiprina konkrētā apavu pāra fotogrāfiju, kas vienkārši izprintēta uz cietāka papīra.”

 

Somu novietošana

Lai parocīgāk novietotu somas, vispirms tās der sašķirot pēc lieluma, rokturu garuma, materiāla un apdares izturības. Tad katrai grupai izvēlas piemērotāko glabāšanas variantu, neaizmirstot pirms ilgākas guļas somas notīrīt un piebāzt ar papīru, lai tās nezaudētu formu.

Ja vairākums somu ir viena izmēra, derēs šim nolūkam paredzēti, iekarami kabatplaukti vai ar speciālu furnitūru nodalīti vienāda izmēra plaukti, kuros katrā ievieto vienu somu. Šādi somas pieput minimāli, bet ātri atrast vajadzīgo būs pagrūti.

Dažāda izmēra somām noderēs parasti plaukti, kas sadalīti vairākos nodalījumos – var izmantot gan speciālu furnitūru, gan plauktu sadalītājus, kas domāti grāmatu balstīšanai.

Ja telpas ir ļoti maz, iespējams izmantot skapja durvju iekšējo plakni. Šim nolūkam pie durvīm vertikālā virzienā piestiprina siksnu, bet pie tās pēc noteikta intervāla nostiprina āķus, uz kuriem uzkar somas. Šādi var glabāt dažāda izmēra somas, turklāt tās ir pārredzamas, vienīgi var nedaudz nobružāties, jo nemitīgi saskaras viena ar otru. Tas nebūs piemērots veids dārgas apdares vai neizturīga materiāla somām.

 

LA.lv