Mobilā versija
+2.2°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
12. marts, 2015
Drukāt

Ziemas sporta veidu pārstāvjiem prēmijās izmaksās 350 000 eiro

Foto: LETAFoto: LETA

Skeletonisti Tomass (no labās) un Martins Dukuri ar piemiņas veltēm godalgoto ziemas sporta veidu sportistu pieņemšanā Ministru kabinetā.

Sezonas labākajiem ziemas sporta veidu pārstāvjiem par augstiem rezultātiem pasaules čempionātā (PČ), Pasaules kausā (PK) vai Eiropas čempionātā (EČ) prēmijās kopā izmaksās 350 000 eiro, aģentūra BNS ceturtdien uzzināja Latvijas Nacionālās sporta padomes (LNSP) sēdē.

LNSP prezidents Aldons Vrubļevskis žurnālistiem norādīja, ka tiek turpināta tradīcija, ka labākie ziemas sporta veidu pārstāvji tiek prēmēti pēc ziemas sezonas beigām, negaidot gada beigas.

“Tika izskatīts jautājums par labāko bobslejistu, skeletonistu un kamaniņu braucēju prēmēšanu atbilstoši nolikumam par naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem sportā,” sacīja Vrubļevskis, kurš arī piebilda, ka par prēmijām vasaras sporta veidu pārstāvjiem lems rudenī.

Ziemas sporta veidu pārstāvjiem līdzekļi prēmijām paredzēti no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta apakšprogrammas naudas balvas 50 000 eiro apmērā un 300 000 eiro no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. No kopējā prēmiju budžeta 50 000 eiro tiks nomaksāti nodokļos.

Martins Dukurs par uzvaru PČ skeletonā saņems 28 458 eiro prēmiju. Pusi no šādas summas prēmijas veidā saņems arī sportista tēvs un treneris Dainis Dukurs.

Savukārt par 2.vietu PK kopvērtējumā Tomass Dukurs saņems 17 074 eiro prēmiju.

Bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieku ekipāžas dalībnieki par uzvaru PK kopvērtējumā saņems 21 374 eiro.

Kamaniņu braucēji brāļi Juris un Andirs Šici katrs saņems 7683 eiro par 3. vietu PK kopvērtējumā.

Inārs Kivlenieks un Elīza Tīruma par bronzas godalgām EČ kamaniņu sportā komandu stafetē katrs saņems 3073 eiro.

Vrubļevskis uzsvēra, ka prēmijas sportistiem piešķir par sezonas laikā augstāko sasniegto rezultātu.

Prēmijas saņems arī treneri, mediķi, mehāniķi un citi sportistu palīgi.

24. martā valdības sēdē paredzēts apstiprināt prēmiju sarakstu, jo LNSP ir tikai konsultatīva institūcija, norādīja Vrubļevskis.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns (7)Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet joprojām ir cilvēki, kuri atzīmē armijas dienu, un šajā
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+