×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. decembris, 2015
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Trakie Ziemassvētki ar Kūperiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šāgada svētku laika repertuāra piedāvājumā “Trakie Ziemassvētki ar Kūperiem” – komēdija par Kūperu ģimeni, viņu priekiem, bēdām, vājībām, noslēpumiem un mīlestību vienam pret otru. Skatītāju pievilināšanai populāru aktieru ansamblis – Džons Gudmens, Daiena Kītone, Alans Arkins, Amande Seifrīda un citi.

Filmas oriģinālnosaukums “Love the Coopers” – “Mīliet Kūperus” – precīzāk nekā latviskais tulkojums raksturo filmas būtību. Kūperi kā jau katra ģimene ir ar savām nepilnībām, “skeletiem skapī”, sarežģītām attiecībām, un Ziemassvētkos, kad visi ieraduma un tradīciju pēc sanāk kopā, noslēpumi nāk gaismā. Daiena Kītone un Džons Gudmens spēlē Šarloti un Semu, kuri gatavojas svētku vakarā uzņemt savu ģimeni – meitu Eleonoru (Olīvija Vailda), kura mājās pārved lidostā satiktu puisi Džo (Džeiks Leisijs), izliekoties, ka šis ir viņas līgavanis, dēlu Henku (Eds Helmss), šķirteni, kas negrib ģimenei stāstīt, ka palicis bez darba, Šarlotes māsu Emmu (Marisa Tomeja), vientuļu sievieti, kura visu mūžu izjutusi sāncensību ar māsu un viņu apskaudusi, tēvu Bakiju (Alans Arkins) un vēl citus ģimenes locekļus. Vienas dienas garumā iepazīstam Kūperus dažādās situācijās, kurās parādīti tie viņu dzīves fakti un notikumi, kurus viņi cītīgi slēpj no pārējiem ģimenes locekļiem.

Lai arī filmā maz oriģinalitātes, tomēr sižets risinās pietiekami raiti un Kūperu problēmas ir universāli saprotamas – attiecību krīze pēc 40 kopdzīves gadiem, bailes no uzticēšanās attiecībās, nevēlēšanās atzīt savu neveiksmi un tamlīdzīgi. Filmā notikumu attīstību varētu iedalīt trīs galvenajos darbības posmos, kad katrā nākamajā savstarpējās attiecības pāriet citā kvalitātē – līdz brīdim, kad ģimene sanāk kopā Kūperu mājās, svētku vakara laikā un slimnīcā. Pamazām tiek pārvērtētas attiecības un rasts risinājums – kā jau Ziemassvētku filmā piedienas, lai būtu miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts.

Šāds grupas portrets ir pazīstama forma īpaši dažādu svētku laiku filmās – ne tikai Ziemassvētki, bet arī, piemēram, Valentīndiena tiek izmantoti par notikumiem, kuru laikā krustojas un sanāk kopā vairāku varoņu likteņi. “Trakajos Ziemassvētkos ar Kūperiem” lielākā uzmanība veltīta Šarlotes un Sema attiecībām, iekļaujot arī īsas atmiņu ainas no viņu jaunības laika, un Eleonoras un Džo satikšanās. Olīvija Vailda un Džeiks Leisijs veido pievilcīgu pāri uz ekrāna, un šādā shematiskā veidojumā no aktieru atlases lielā mērā ir atkarīga filmas izdošanās vai neizdošanās. Filmas autori atsaucas uz Ziemassvētku klasiku – Frenka Kapras 1946. gada filmu “Brīnišķā dzīve”, kas arī Latvijā pēdējos gados kļuvusi par TV repertuāra sastāvdaļu. Šī atsauce nāk filmai par labu un liecina par filmas autoru interesei, zināšanu un vēlmi skatīties plašākā Ziemassvētku filmu repertuārā. Filmas režisore Džesija Nelsone ir bijusi gan scenārija autore, gan producente, bet kā režisorei šī ir tikai trešā pilnmetrāžas filma – plašāko atzinību guvusi “Es esmu Sems”, kas galvenās lomas tēlotājam Šonam Pennam atnesa arī “Oskara” nomināciju.

“Trakie Ziemassvētki ar Kūperiem” lielus pārsteigumus nesagādās, bet ļaus priecāties par aktieriem un bezrūpīgi pavadīt kādas pāris stundas no svētku brīvdienām.

UZZIŅA:

“Trakie Ziemassvētki ar Kūperiem” / “Love the Coopers”

ASV, 2015

Režisore Džesija Nelsone

Lomās: Džons Gudmens, Daiena Kītone, Marisa Tomeja, Amanda Seifrīda, Olīvija Vailda, Alans Arkins u. c.

Kinoteātros “Citadele”, “Multikino”, “Cinamon” no 25. XII

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+