×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

Ziemassvētki “Tev tuvumā” – koncertos Latvijas baznīcās


ReklāmfotoReklāmfoto

No 14. līdz 29. decembrim Latvijas dievnamus Jelgavā, Kuldīgā, Liepājā, Saldū, Rīgā, Valmierā, Cesvainē un Dobelē atkal pieskandinās latviešu komponistu skaistākās Ziemassvētku dziesmas. Tās pasākumu apmeklētājiem dāvās pērn izveidotā projekta “Tev tuvumā” dalībnieki – aktieris Artūrs Skrastiņš, dziedātāja Ieva Kerēvica, grupa “Putnu balle”, kā arī mūziķis Arnis Mednis.

 

Dziesmotais projekts “Tev tuvumā” Latvijas mūzikas apritē pirmoreiz izskanēja aizvadītajā gadā Ziemassvētku laikā. Tā ietvaros aktieris Artūrs Skrastiņš, mūziķi Ieva Kerēvica un grupa “Putnu balle” izpildīja latviešu mūsdienu komponistu skaistākās Ziemassvētku dziesmu versijas akustiskās mūzikas pavadījumā – pērn izpildītās dziesmas var klausīties mūzikas albumā “Tev tuvumā”, taču klausīties šīs un gluži jaunas dziesmas dzīvā skanējumā ikviens aicināts kādā no projekta šā gada turnejā iekļautajiem dievnamiem, kur atkal skanēs latviešu komponistu skaistākās Ziemassvētku dziesmas.

Dziedātāja I. Kerēvica, kura īpaši uz koncertiem Latvijas baznīcās ieradīsies Latvijā pēc gadu ilgušas koncertēšanas ārvalstīs, atzīst – jau otro reizi koncertprogrammā “Tev tuvumā” piedaloties tās īpašās sirsnīgās atmosfēras dēļ. “Baznīca ir vieta, kur vienkārši iespējams nomierināties, domāju, tā ir ne tikai man, bet arī klausītājiem,” saka dziedātāja. “Pagājušajā gadā, šķiet, izdevās lieliska balsu saskaņa ar Artūru Skrastiņu, bet skaidrs – arī ar pārējiem koncerta dalībniekiem jutāmies kā viens vesels – šie koncerti bija un, ceru, arī būs brīnišķīga kopā būšana – ne tikai mums, ansambļa dalībniekiem, bet visiem klātesošajiem. Nav tā, ka iznākam uz skatuves un dziedam tikai mēs – ne velti man sirdij tuvākā joprojām ir tradicionālā “Klusa nakts, svēta nakts”, ko dzied pilnīgi visi.”

I. Kerēvica atklāj – pirmoreiz izskanēšot arī pašas komponētā dziesmiņa “Ziemassvētku roze” ar Kārļa Skalbes vārdiem.

“Priecājos, ka skanēs ne tikai pagājušajā reizē dziedātās dziesmas, bet arī jaunas. Man pašai ļoti tuvas ir mūsu koncertsastāva pianista Madara Kalniņa dziesmas.”

Šonedēļ klausītāju uzmanībai tika nodota vēl kāda dziesma – Ginta Stankēviča ierakstu studijā Artūra Skrastiņa un “Putnu balles” ieskaņotā “Lūgšana Ziemassvētku vakarā” (Jānis Lūsēns un Leonīds Breikšs). Arī tā šogad tiks iekļauta projekta “Tev tuvumā” repertuārā.

Projektā īpašā viesa statusā šogad iesaistījies arī mūziķis Arnis Mednis. Viņš ne tikai izpildīs paša senāk rakstītas dziesmas, bet arī kādu gluži jaunu – pirmo viņa radīto dziesmu pēc pārciestā insulta un garā atveseļošanās posma. “Kyrie, eleison” ir lūgsna, tapusi kopā ar kolēģi Raimondu Macatu. Projekta “Tev tuvumā” veidotāji un mūziķis ir pārliecināti, ka viņa piedalīšanās būs īpašs notikums gan koncertu klausītājiem, gan pašam mūziķim. “Ceru un ticu, ka izdosies uzburt un dāvāt klausītājiem brīnišķīgas izjūtas skaistajā Ziemassvētku laikā,” saka A. Mednis. Ja veselība ļaus, mākslinieku sastapsim arī lielākajā daļā koncertu, tostarp Rīgā.

Koncertu apmeklētāji aicināti ņemt pašu adītus cimdus, cepures, šalles vai zeķes – tās tiks dāvātas tiem, kuriem šoziem ir īpaši auksti. Ņemot vērā lielo pieprasījumu biļešu iepriekšpārdošanas vietās, izsludināti pirmie papildkoncerti gan Rīgā, gan Valmierā.

 

VARBŪT NODER

“Tev tuvumā” koncerti:

14. XI 19.00 Jelgavas Sv. Annas luterāņu baznīcā;

15. XII 19.00 Kuldīgas Sv. Annas ev. luteriskajā baznīcā;

16. XII 16.00 Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālē;

21. XII 18.00 Saldus Romas katoļu svēto apustuļu Pētera un Pāvila baznīcā;

23. XII 19.00 un 22.00 Valmieras Sv. Sīmaņa luterāņu baznīcā;

26. XII 16.00 un 19.00 Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā;

28. XII 19.00 Dobeles luterāņu baznīcā;

29. XII 18.00 Cesvaines ev. luteriskajā baznīcā.

Biļetes: “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv.

Cena – Ls 4, bērniem līdz 7 gadu vecumam – ieeja bez maksas.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+