×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

Gada baltākajā laikā Latvijas dievnamos skanēs jauna koncertprogramma (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gada baltākajā laikā Latvijas dievnamos skanēs jauna koncertprogramma, kur mūzikā satiksies divi brīnišķīgi dziedātāji – liriskās balss īpašniece Endija Aleksandra (Rezgale) un romantiskais tenors Dainis Skutelis. Koncertprogramma “Pieskaries brīnumam” sāks skanēt 12. decembrī Cēsīs.

Koncertprogrammu caurvīs īpaši veidoti sižeti videoekrānos un projekcijās, dzirdēsim populāru aktieru Ievas Puķes un Normunda Laizāna balsis, savukārt lielisko dziedātāju Endijas Aleksandras un Daiņa Skuteļa izpildījumā skanēs iemīļotas latviešu komponistu melodijas un dziesmas no pasaulslaveno dziedātāju Lučāno Pavaroti, Andrea Bočelli, Sāras Braitmenas, Hosē Karerasa, Siselas Kirkebū, Džoša Grobana repertuāra. Pie taustiņiem – Juris Kristons, ģitāra – Māris Kupčs.

“Šis gads man pašai bijis brīnumu pilns, tādēļ skaistāku tā noslēgumu kā dziedāt koncertos ar nosaukumu “Pieskaries brīnumam” nemaz nevaru iedomāties,” priecājas dziedātāja Endija. Viņa stāsta – šis gads nesis ne tikai iepazīšanos ar izcilo latviešu soprānu Inesi Galanti un meistarklases pie viņas vokālās pedagoģes Rašelas Šulovas Izraēlā, bet arī atgriešanos pārpildītos koncertos Dienvidāfrikā, kur dziedātāja savulaik bija apmetusies, savukārt vasarā apstiprināta vieta Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu doktorantūrā.

“Biju Izraēlā, kad pašā vasaras karstumā piezvanīja producents Aigars Dinsbergs un piedāvāja piedalīties Ziemassvētku koncertprogrammā. Patiesībā tas vienmēr bijis mans sapnis – apceļot Latvijas dievnamus svētku laikā un dāvāt cilvēkiem prieku šajā laikā – nu šis sapnis ir piepildījies,” priecājas dziedātāja. “Būs prieks atgriezties vairākās baznīcās, tostarp Ikšķilē un Liepājas Trīsvienības baznīcā, kur esmu koncertējusi kopā ar ērģelnieku Aivaru Kalēju. Galvenais – esmu laimīga, ka varēšu mūzikā dalīties ar priecīgo svētku vēsti, būt daļa no tā visa. Prieks, ka varēju izvēlēties arī tādu repertuāru, kas ir tuvs man. Gan Siselas Kirkebū dziedātās dziesmas, gan Nino Rotas kinomūziku no kinofilmas “Romeo un Džuljeta”, gan Sāras Braitmenas dziedātās dziesmas, arī Maikla Lorensa “Ave Maria”.

Endijas Aleksandras dziedājumā skanēs ne tikai tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, bet ar latviešu komponistu radīta mūzika – īpaši tuva viņai ir Kārļa Lāča Baibas ārija no izrādes “Pūt, vējiņi!”. Īpašs veltījums Endijas mammai būs “Māte mani auklējusi” ar Ojāra Vācieša vārdiem. “Būs arī īpaša programmas daļa, kas veltīta bērniem – dziesmiņas no mūzikliem, izrādēm un animācijas filmām. Domāju, ka būs ļoti skaists koncerts, kas sildīs dvēseli un radīs svētku noskaņu, veltīts mūsu tuvākajiem cilvēkiem, mūsu Radītājam un mūsu Mātei Radītājai. Ceru, ka ar Salacgrīvas domes atbalstu koncertprogrammas videoierakstu izdosies iemiesot arī DVD formā,” piebilst dziedātāja.

Bet tenora Daiņa Skuteļa sniegumā dzirdēsim arī klasiskās mūzika šedevrus – gan Franča Šūberta “Ave Maria”, gan citus skaņdarbus. “Sadziedāties ar Daini ir ļoti jauki. Viņš ir ļoti patīkams puisis un skatuves partneris. Esam bijuši kopā vairākos projektos arī iepriekš, un man ir liels prieks, ka viņš ir mans stabilākais dueta partneris,” priecājas Endija.

Idejas autors un režisors Valdis Pavlovskis par koncertprogrammu teic: “Šis būs ļoti emocionāli piesātināts koncerts. Ir mūžīgas vērtības, un mīlestība, kas plūst caur Sievieti, Māti un Madonnu, ir tas Gaismas spēks un vērtība, kas ļauj mums ienākt un būt šajā pasaulē. Koncerts, kur apvienojumā ar burvīgu mūziku skanēs Mātes Terēzes lūgšanas, noskaņu dzeja un Kārļa Skalbes īsā proza, būs kā spēcīga un maiga himna mīlestībai.”

Varbūt noder

12. XII Cēsu Sv. Jāņa baznīcā

13. XII Dobeles evaņģēliski luteriskajā baznīcā

14. XII Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā

18. XII Saldus Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcā

19. XII Aizkraukles Romas katoļu baznīcā

20. XII Jelgavas Sv. Annas baznīcā

21. XII Rīgā Lutera baznīcā Torņakalnā

23. XII Ikšķiles luteriskajā baznīcā

26. XII Kuldīgas Sv. Annas baznīcā

27. XII Rīgā Sv. Pētera baznīcā

28. XII Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv, baznīcās stundu pirms koncerta sākuma.

Cena: EUR 8 . Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vajag pa logu paskatīties laukā – nu neko teikt visbaltākais. Varbūt vajag izvēlēties citus salīdzinājumus – cerību laiks, pirmssvētkulaiks utt.

  2. nu ja , Latgalē nekā . Latvija beidzas Aizkrauklē

  3. Varēja atbraukt arī līdz Latgalei.

Draugiem Facebook Twitter Google+