×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. decembris, 2013
Drukāt

Ziemassvētku brīvdienās Bērnu slimnīcā pēc palīdzības vērsušies 644 bērni

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

 

Aizvadītās brīvdienas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas traumatologiem bija salīdzinoši mierīgas, savukārt pediatriem tas bija saspringtāks darba laiks nekā ikdienā. Laika periodā no 24.decembra līdz 26.decembrim pēc palīdzības vērsās 644 bērni, no kuriem, izvērtējot veselības stāvokli, slimnīcā tika stacionēti 114 bērni.

Salīdzinot ar ikdienu, svētku brīvdienās bērni guvuši mazāk traumu – kopumā dažāda rakstura traumas guvuši 77 bērni, no kuriem 11 tika stacionēti. Bērni traumas guvuši slidojot, braucot ar riteni, pakrītot uz ielas u.c. Savukārt vecāku nepieskatīts mazulis guvis galvas traumu, noveļoties no veļas mašīnas, kur tika pārtīts. Bet vēl pāris bērnu guvuši apdegumus.

Savukārt slimnīcas pediatriem svētku brīvdienās darba netrūka, palīdzību sniedzot 567 bērniem, no kuriem 103 tika stacionēti. Lielākoties pie mediķiem vērsās bērni ar paaugstinātu temperatūru, sausu klepu, kakla vai auss sāpēm un dažādām vīrusa saslimšanām.

Tā kā arī šajā svētku laikā saskaramies ar lielu pacientu plūsmu, kas attiecīgi veido arī rindas, mediķi vecākiem atgādina, ka Bērnu slimnīca nav vienīgā iestāde, kur saņemt medicīnisko palīdzību vai padomu, ja tas nepieciešams. Tādēļ aicinām vecākus vērsties pēc palīdzības arī pie dežūrārstiem Rīgā un citās lielākajās pilsētās, kuri sniedz palīdzību visiem bērniem, neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir reģistrēts. Vairāk informācijas par dežūrārstu darba grafiku www.vmnvd.gov.lv. Vienlaikus atgādinām, ka situācijās, kad nepieciešama mediķa konsultācija, iespējams zvanīt arī uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

Tuvojoties gadumijai, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti aicina vecākus īpašu uzmanību pievērst savu atvašu pieskatīšanai. Gatavojot svētku maltīti, īpaši apdomīgi vajadzētu rīkoties ar karstiem ēdieniem un dzērieniem, lai zinātkāros mazuļus, kuri vēlas piedalīties un palīdzēt gardumu tapšanā, nepakļautu apdegumu un applaucējumu riskam.

Aicinām pieaugušos piesardzīgi rīkoties arī ar pirotehniku, skaidrojot bērniem iespējamos riskus un traumas, ko var radīt pēkšņa pirotehnikas aizdegšanās vai drošības noteikumu neievērošana. Neatstājiet bērnus bez uzraudzības svētku uguņošanas laikā! Nereti svētku uguņošana rada satraukumu arī četrkājainajiem mājas mīluļiem, un viņu uzvedība var kļūt neprognozējama, tāpēc tos uguņošanas laikā ieteicams turēt slēgtās telpās, lai pasargātu bērnus no iespējamām traumām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+