Kokteilis
Latvijā

Ziemassvētku brīvdienu kalendārs tēviem un bērniem0

Publicitātes foto

Ziemassvētki ir laiks, ko pavadīt kopā ar ģimeni, veltot vairāk laika kopīgām nodarbēm un aktivitātēm. Uzņēmuma SolidData veiktajā aptaujā 93% tēvu apgalvo, ka vēlētos vairāk laika pavadīt kopā ar bērniem, tāpēc Centrs Dardedze un SIA Inspired kampaņas “Būt tēvam – tā ir māksla” ietvaros izstrādāja dažādus ieteikumus tēviem, kopīgām aktivitātēm ar bērniem ziemas brīvdienās.

Aptaujā viena piektā daļa respondentu atzīmējuši, ka tēvs ir bērna rotaļu biedrs un gandrīz 60% respondentu uzskata, ka tēvs ir palīgs un atbalsts bērniem izglītošanās procesā. Ne vienmēr sanāk atrast laiku un ne vienmēr laika pavadīšana ar bērniem izdodas tik harmoniska, kā iecerēts. Mēs, tēvi, augam pakāpeniski līdz ar katru kopā ar bērnu pavadīto mirkli, un mēs zinām, cik tie ir svarīgi bērnam. Svētkos ir lieliska iespēja, lai ar šādiem mirkļiem papildinātu gan savas, gan mūsu bērnu atmiņas,” apgalvo centra Dardedze vadītājs Mārtiņš Egle.

23.decembris

Izveidot svētku rotājumus pašiem. Piemēram, savērt popkornu uz striķa, veidojot eglītes virteni vai sagriezt sloksnēs papīru un veidot virteni no papīra gredzeniem.

24.decembris

Ar bērnu kopīgi doties pēc svētku eglītes un to izrotāt. Kamēr tiek meklēta eglīte, var pārliecināties kādu svētku dzejoli ir iemācījusies atvase, skaitīšanai pie eglītes.

25.decembris

Kopīgi izlasīt kādu grāmatu vai stāstu.

26.decembris

Izdomāt un īstenot pārsteigumu mammai.

27.decembris

Doties izpētes ekspedīcijā pa tuvējo apkārtni, lai izbaudītu dabas skaistumu.

28.decembris

Ja laikapstākļi atļauj, kopīgi doties uz kalnu braukt ar ragaviņām vai mācīt bērnam slēpot. Taču ja laika apstākļi nav pateicīgi ziemas priekiem, tad var kopīgi uzspēlēt kādu galda spēli.

29.decembris

Uztaisīt rotaļu māju no segām, spilveniem un krēsliem.

30.decembris

Pārsteigt ģimeni, kopīgi pagatavojot visiem gardu maltīti.

31.decembris

Liet laimītes un noskaidrot, kas sagaida jaunajā gadā.

1.janvāris

Kopīgi sastādīt jaunā gada apņemšanās.

2.janvāris

Noskatīties kādu filmu vai multfilmu. Pārrunāt spilgtākos momentus un atziņas, ko iespējams izmantot arī ikdienā.

3.janvāris

Apgūstiet jaunu prasmi – dodaties jāt ar zirgu, apmeklējiet podnieku vai tml.

4.janvāris

Novākt svētku rotājumus, sakārtot eglīšu mantiņas līdz nākamajam gadam.

5.janvāris

Pārliecināties vai viss ir sagatavots jaunajam skolas/dārziņa semestrim.

Saistītie raksti

Par socioloģisko pētījumu:

Kampaņas ietvaros, ar uzņēmuma SolidData atbalstu, tika veikta interneta aptauja, kurā 505 Latvijas vīriešiem vecumā no 18 līdz 65 gadiem tika vaicāts, kāda ir viņu attieksme pret tēva lomu, kādi ir mūsdienu tēva izaicinājumi un gaidas un kāda, vīriešuprāt, ir tēva ietekme uz bērna attīstību. Daļa jautājumu tika uzdoti tikai tēviem (n=305), bet uz daļu no jautājumiem atbildēja gan tēvi, gan vīrieši, kuriem bērnu nav (n=200). Tādā veidā bija iespējams noskaidrot atšķirības attieksmē starp vīriešiem, kuriem jau ir un kuriem nav pieredze bērnu audzināšanā. 

LA.lv