×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. decembris, 2014
Drukāt

Ziemassvētku dāvana Dāvim – ārstēšanās ASV (4)

Foto no personiskā arhīvaFoto no personiskā arhīva

Mazais Dāvis, kura ārstēšanai Latvijas sabiedrība saziedoja gandrīz 320 tūkstošus eiro, vakar devās ceļā uz Filadelfijas bērnu slimnīcu ASV.

Šodien viņam jābūt jau galapunktā, un paredzēts, ka ārstēšana sāksies rīt. “Vakar Frankfurtes lidostā ap pulksten diviem dienā deviņgadīgais Dāvis, smaidīgs un ar rūķa cepuri galvā, kā liecina viņa atsūtītais foto, ar mammu un viņu pavadošajiem diviem Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem jau bija gatavi tiešajam lidojumam uz Filadelfiju. Lielākās bažas bija par to, vai lidojuma laikā no Rīgas uz Frankfurti gaisa spiediena svārstību dēļ nepasliktināsies puisēna veselība, taču saņēmu vēsti no mediķiem, ka viss ir kārtībā,” stāsta Bērnu slimnīcas fonda projektu vadītāja Ieva Lejniece.

“Filadelfijā Dāvim jāielido apmēram puspiecos pēcpusdienā pēc Amerikas laika. Jau šeit Latvijā visu noorganizējām tā, lai viņam pretī būtu specializētais transports, kas viņu nogādās Filadelfijas bērnu slimnīcā. Tur viņš vispirms iekārtosies, atpūtīsies, lai būtu gatavs šodienas rīta cēlienam, kad viņam veiks analīzes un veselības pārbaudes. Zināma arī diena, kad notiks Dāvja dzīvības glābšanai tik ļoti nepieciešamā medicīniskā manipulācija limfogrāfija. To paredzēts veikt jau ceturtdien, 18. decembrī.”

I. Lejniece bija arī Dāvja pavadītāju pulkā Rīgas lidostā. Viņa teic, ka Dāvis lidostā pavadīts ar vissiltākajām jūtām un milzīgu pateicību visiem ziedotājiem, kas viņam devuši iespēju ārstēties. Puisēns pats bijis ļoti priecīgs par došanos ceļā. Lidojumā līdzi Dāvim, kura veselības stāvoklis pirms tam tika novērtēts kā stabils, devās ne tikai viņa mamma, bet arī divi Bērnu slimnīcas ārsti – bērnu ķirurgs Olafs Volrāts un reanimatologs Reinis Balmaks, lai uzraudzītu un nodrošinātu dzīvībai svarīgās organisma funkcijas, piemēram, elpošanu, sirdsdarbību un citas, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegtu medicīnisko palīdzību.

Jāatgādina, ka deviņgadīgajam Dāvim konstatēja smagu kombinētu patoloģiju saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, bet tas izraisa neatgriezeniskus vielmaiņas traucējumus un imūndeficīta sindromu. Ārstēšana Bērnu slimnīcā nesniedza gaidīto panākumu. (Starp citu, arī iepriekš Latvijā ir bijuši pacienti ar līdzīgiem traucējumiem, un viņiem ārstēšana bijusi veiksmīga.) Tā kā Latvijā limfogrāfija netiek veikta un bērnu slimnīcas terapeitiskās iespējas bija izsmeltas, tika nolemts, ka nepieciešama ārvalstu palīdzība.

Dāvis ir pirmais pacients, kurš medicīniskās palīdzības saņemšanai devies ārpus Eiropas Savienības un kura medicīnisko manipulāciju izmaksas ir tik augstas. Filadelfijas (ASV) bērnu slimnīca, kur ārstēsies Dāvis, ir viens no lielākajiem pediatriskajiem izpētes un zinātnes centriem pasaulē, tajā pieejamas jaunākās medicīnas tehnoloģijas, augsta līmeņa speciālisti un īpašas ārstēšanas pro­grammas bērniem ar ļoti retām saslimšanām. Dāvim kompjūtertomogrāfijas laikā noteiks vietas, kur limfa cirkulē nepareizi, bloķēs šīs vietas, lai limfa vairs neizplūstu vēdera dobumā, un izveidos jaunas, atjaunojot normālu limfas cirkulāciju.

UZZIŅA

* Dāvja dzīvības glābšanai un veselībai dažās dienās Latvijas sabiedrība saziedoja 317 173 eiro, kā arī valdība atbalstīja 100 tūkstošu eiro piešķiršanu no VAS “Latvijas valsts meži” ienākumiem. Ja ārstniecībā nebūs nepieciešama visa saziedotā summa, Bērnu slimnīcas fonds to izmantos citu bērnu ārstēšanai.

* Filadelfijas bērnu klīnikas nosacījumi paredz, ka rēķins jāveic ar priekšapmaksu, un prasītā summa bija 427 000 dolāru jeb aptuveni 348 000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Prieks, ka Dāvja sejā staro prieks! Būs labi! Lieliski būtu, ja viņu sveiktu ne tikai amerikāniskie eņģeļi, bet Filadelfijas bērnu klīnikas ārsti padarītu darbiņu kā dāvanu! Vai tur labdarība nav modē? Lai cilvēkiem labs prāts! Es tikai pajokoju, jo kapitālisms nav nekāda labdarības izrādīšana.

  2. Zinu bērnu tajā vecumā,kuram ir neitropēnija,maz leikocitu,imunitāte zema,pasaka,ka neko nevar darīt,slimo un viss. Ka gribi,turi stikla skapī,neej ne uz dārziņu,ne skolā.Ja gribi,vari gulēt slimnīcā pie sistēmas..vienīgais un viss.Droši vien ari tajā slimnīcā varētu ko līdzēt,bet neviens pat nepiedāvā,jo zin,ka tādas naudas nav.

  3. jā mazliet dīvaini jau ir,ka tāda uzmanība,nez kas ir Dāvja vecāki.Vienkāršajam mirstīgajam jau atļauj nomirt.Un kas tas par ārstu,kurš prasa tādu summu.kaut kas īsti ….nu nez….

  4. karalisko ekskortu ar 2 ārstiem var atļauties tikai priveliģētie . Pateikt 2 sausus paldies bez emocijām ir nožēlojami . Nodegot vecai dārza mājiņai par saziedotiem simtiem eiro ar asarām acīs prot citi cilvēciskāk pateikties .

Draugiem Facebook Twitter Google+