×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
1. decembris, 2012
Drukāt

Ziemassvētku laikā augs pieprasījums pēc ātrajiem kredītiem

Foto-LETAFoto-LETA

Tuvojoties Ziemassvētkiem, pieprasījums pēc ātrajiem kredītiem varētu augt par aptuveni 20%, prognozēja Latvijas Ātro kredītu devēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Dāvis Barons.

Asociācijas biedru apkopotā informācija rāda, ka, tuvojoties svētkiem, vērojams ātro kredītu skaita pieprasījuma kāpums. Nedēļā pirms valsts svētkiem 18.novembrī izsniegto kredītu pieaugums bija aptuveni 10%, salīdzinot ar vidējiem rādītājiem.

Izsniegto kredītu apjoma pieaugums svētku laikā ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, piemēram, kas tie ir par svētkiem, kurā mēneša daļā tie iekrīt un kādā gadalaikā. Šie faktori nebūtiski, bet tomēr ietekmē apjoma pieaugumu, skaidro asociācijas valdes priekšsēdētājs.

Šogad īpaši aktīvi ātro kredītu ņēmēji līdzīgi kā citus gadus bija Lieldienās un arī Līgo svētkos, kā arī mainoties sezonai, lai iegādātos preces par izdevīgām cenām. Ja salīdzina ātro kredītu ņēmēju aktivitāti pa ceturkšņiem, pavasaris un rudens ir tie gadalaiki, kad dažādu iemeslu dēļ izsniegto ātro kredītu skaits palielinās. Cilvēkam ātrais kredīts nepieciešams dažādām vajadzībām: negaidītas dzīves situācijas, zaudēts darbs, samazināta alga, nepieciešams saremontēt automašīnu, kā arī cilvēkam pietrūkst naudas līdz nākamajai algas dienai, liecina asociācijas biedru novērojumi.

Asociācijas dati rāda, ka patlaban “ātrajam aizņēmējam” vidēji tiek izsniegta summa robežās no 50 līdz 150 latiem uz 30 dienām.

Kā ziņots, Latvijas Ātro kredītu devēju asociācijas apkopotā informācija par 17 nebanku kreditētājiem liecina, ka 2011.gadā izsniegti aptuveni 1,5 miljoni ātro kredītu, kas ir gandrīz piecas reizes vairāk nekā 2010.gadā, kad tika izsniegti 300 000 – 350 000 šādu kredītu.

Šo 17 uzņēmumu neto apgrozījums 2011.gadā bija aptuveni 21 miljons latu. Minētie uzņēmumi piedāvā īstermiņa kredītus vai patērētāju kreditēšanu, kas ir tā sauktie ātrie kredīti, taču uzņēmumu vidū ir arī SIA “Aizdevums.lv”, SIA “MCB finance”, AS “4Finance” un SIA “Incredit Group”, kas papildus ātrajiem kredītiem piedāvā arī līzingu un kredītus vairāk nekā 300 latu apmērā. Tādēļ nav precīzi nosakāma izsniegto īstermiņa kredītu summa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+