×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
29. novembris, 2012
Drukāt

Ziemassvētku prieks no citas planētas


ReklāmfotoReklāmfoto

No 6. decembra Rīgā un Latvijas pilsētās svētku prieku visai ģimenei nesīs jauns mūzikls – „Viens pats Ziemassvētkos no citas planētas”. Izrāde skolas vecuma skatītājus aizvedīs uz Latviju simts gadu tālā nākotnē. Izrādes autore Laila Ilze Purmaliete apgalvo, ka arī tur, nākotnē, joprojām tiks svinēti Ziemassvētki un īsta ģimene būs vajadzīga katram bērnam.


 

Jaunajā izrādē labi zināmais filmas „Viens pats mājās” sižets pārcelts nākotnē, 2112. gadā, kad starpplanētu lidojumi kļuvuši par ikdienu un īpašas datorprogrammas ļauj izveidot savu līdzinieku jeb Avataru, kuru nav iespējams atšķirt no reālas būtnes.

L. I. Purmaliete labi zināmajam stāstam radījusi ne tikai oriģinālu mūziku, bet arī ieviesusi krietnas korekcijas saturā. Jaunajā versijā izrādes galvenais varonis ir latviešu puika Tomass, kuru atveidos deviņus gadus vecais „Rīgas akmentiņu” dziedātājs Raivo Jānis Johansons, savukārt Tomasa tēvs ir viens no mums labi pazīstamajiem „aizņemtā vecāka” tipāžiem, jo nepārtraukti ir  darbā, kas rada jaunu datorprogrammmu.

Notikumu gaita pieņem strauju ritējumu, kad Tomass iepazīstas ar meiteni Patrīciju (talantu konkursu dalībniece Betija Bedikere) un drosmīgi palīdz viņai, nenojaušot, ka tā ir viņa māsa. Tikmēr no melnās planētas „Mafia” ierodas citplanētieši. Uzzinājuši, ka puika mājās ir viens pats, nolemj ielauzties, lai atņemtu Tomasa tēva radīto jauno datorsistēmu. Te Tomasam palīgā dodas Patrīcija un abi kopā iesaistās cīņā ar ļaunajiem un ne pārāk attapīgajiem citplanētiešiem.

Aizraujošs ir ne tikai stāsts, bet arī populāru skatuves personību klātbūtne tajā, uzskata mūzikla autore. Tomasa mātes tēla iejutīsies pazīstamā dziedātāja Olga Rajecka, bet mūždien aizņemto tēvu spēlēs dziedošais aktieris Dainis Porgants. Abi dziedātāji spēlēs šķīrušos pāri,  taču varbūt piepildīsies bērnu sapnis par ģimenes apvienošanos. Savukārt aktrise Indra Burkovska iejutīsies pārdevējas lomā, kurai jātiek galā ar stresa pārņemtiem dāvanu pircējiem.

L. I. Purmaliete uzver – ir svarīgi uz skatuves izveidot ko tādu, ko bērni neredz ikdienā. „Bērnus mūsdienās saista zvaigžņu kari, avatāri, tālab arī skatuves iekārtojumu veidosim atbilstošu – ar spīdīgiem elementiem, datorizētu.”

Tālab izrādei radīti krāšņi, sudraboti tērpi un oriģināls skatuves noformējums – video projekcijas, gaismas un skaņas efekti, kas ļaus bērniem iztēloties dzīvi uz Zemes nākotnē, tāpat varēs iepazīt iespaidīgu  Irobotu. „Būsim liecinieki laikam, kad bērni mācīsies tikai e-skolā, veikalos norēķināsies ar „kosmo”, bet mūsu varonim būs jātiek galā arī ar kosmohuligāniem (šova „Dejo nost!“ uzvarētāji Deniss Tumakovs un Sarmīte Prule),” izrādes nākotnes vīziju izklāsta autore. „Mūziku rakstīju melodiskas popmūzikas manierē, būs saklausāmi arī kosmiskās pasaules iedvesmoti „tehno” mūzikas elementi,” atklāj komponiste. „Visu papildinās dažādi triki, ko izpildīs kaskadieri.”

„Galvenais, ko vēlamies uzsvērt – lai cik tālu attīstītos tehnoloģijas, lai kā mainītos pasaule un zeme – Ziemassvētki un ģimeniskas attiecības paliks jebkurā laikā,” atklāj izrādes režisors Viesturs Roziņš, Latvijas Kultūras akadēmijas režijas students. „Stāsts ir humora pilns – savu odziņu tajā atradīs gan bērni, gan pieaugušie. Protams, esam sagatavojuši arī vairākus pārsteigumus.”

 

VARBŪT NODER

Izrādes „Viens pats Ziemassvētkos no citas planētas” Rīgā un Latvijas pilsētās:

5. un 6. XII 11.00 un 13.00 Rīgā, kino „Splendid Palace”;

7. XII 13.00 Cēsīs, CATA kultūras namā;

12. XII 13.00 Valmieras Kultūras centrā;

14. XII 13.00 Rēzeknes pilsētas kultūras namā;

18. XII 13.00 Ogres Kultūras centrs;

26. XII 14.00 un 16.30 Rīgā, kino „Splendid Palace”;

25. I 13.00 Krustpils kultūras namā;

29. I 13.00 Jelgavas kultūras namā;

30. I 13.00 Dobeles pilsētas kultūras namā;

31. I 13.00 Ventspilī, Teātra namā „Jūras vārti”.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+