×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. decembris, 2013
Drukāt

Ziemassvētku rotājumu tendences 2013

Ziemassvētkos ienest gaismu mums palīdz spuldzīšu virtenes, bet krāšņumu un ticību šo svētku brīnumam – eglīte un tās visdažādākie rotājumi. To stils dod iespēju izveidot Ziemassvētku noformējumu, gan, lai simboliski radītu klusu un ģimenisku noskaņu, gan, lai aizrautos elpa no redzamā krāšņuma.

Rotājumus svētkiem daudzas ģimenes izvēlas kopā

“Tradicionālajās vērtībās ir spēks, tādēļ Ziemassvētku rotājumu pamata vadlīnijas ir nemainīgas, bet arī šogad dizaineru piedāvātās tendences ienes jaunas vēsmas. Šogad K-rauta veikalos mazāk izdalām konkrētus stilus, atstājot lielākas iespējas svētku gaidītājiem pašiem variēt un veidot savu svētku noskaņu. Protams, tie, kuri iepriekš sākuši veidot kādu no stiliem ar mūsu piedāvāto Ziemassvētku rotājumu kolekcijām, noteikti arī šogad atradīs, ar ko tās atkal papildināt. Tomēr aizvien ir pircēji, kuri katros Ziemassvētkos savai eglītei vēlas pilnīgi atšķirīgu tēlu. Skaistākais Ziemassvētku gaidīšanas laikā ir kopā būšana, tādēļ jauki redzēt, ka arī rotājumus svētkiem daudzas ģimenes izvēlas kopā. Ja sievietes, bērni vairāk pēta un iegādājas tieši rotājumus, tad kungiem aizraujošāk šķiet izvēlēties spuldzīšu virtenes āra apstākļiem, vajadzīgos stiprinājumus, kā arī īsi pirms Ziemassvētkiem – pašu eglīti,” stāsta veikalu tīkla K-rauta interjera dizaina konsultante Elīna Čaplinska.

Cilvēki izvēlas ne tikai dabīgo mežā vai podā audzēto eglīti, bet goda vieta Ziemassvētkos aizvien ir arī mākslīgajām eglēm vai to skuju, čiekuru virtenēm. Mākslīgo egļu priekšrocība – tās nenobirst, var izmantot nākamajā gadā.

Daudzi sagādā savējiem pārsteigumu, dāvinot izrotātu egli. Tomēr mākslīgās egles vairāk izvēlas izglītības iestādes un citi kolektīvi, mazāk mājsaimniecības.

Katru gadu arī Ziemassvētku rotājumos ienāk aizvien jaunas tehnoloģijas – būtiskākā LED gaismas izmantošana visdažādākajos veidos. Piemēram, šogad jaunumus ir ar pulti regulējams trīs sveču komplekts, kura sveces ir no īsta vaska, bet gaismiņām iespēja mainīt krāsu, jaunajās tendencēs dalās K-rauta interjera dizaina konsultante Elīna Čaplinska.

Aizvien aktuāli Ziemassvētku rotājumi ir no materiāliem, kuri atgādina rokdarbnieču gatavotos, lai arī ir ražoti rūpnieciski. Te rotājumu savstarpējos salikumos līdzīgi kā visā tradicionālā stila rotājumu piedāvājumā dominē sarkanā un baltā, kā arī zaļā un atsevišķu toņu brūnā krāsa. Kā materiāli šo rotājumu darināšanai izmantoti vilna, filcs, trikotāža, kokvilna, zamšāda. Šāda tipa rotājumi noteikti būs aktuāli arī pēc gadiem.

Sniegs, sniegpārslas, leduspuķes un apledojums arī ir būtiski Ziemassvētku rotājumu elementi. Piemēram, modernā, greznā interjerā iederēsies šogad aktuālie „Apsnigušie čiekuri”. Interesanti ir čiekuri, kuru iekšpusē redzama vāvere. Daudzi eglīšu rotājumu ražotāji šogad izmantojuši baltā un zelta kombināciju.

Tepat aizvien ir greznais vēsturiskais stils – vecināti materiāli, bet modernā veidolā, izskatoties tā, it kā būtu izmantoti jau daudzus gadus atpakaļ. Iederēsies telpās, kur jau interjerā valda senatne un klasika.

Iespējams izveidot arī baltu, vieglu un valdzinošu noskaņu, izmantojot attiecīga stila rotājumus, pūkainas eglīšu bumbas, baltas spalviņas, ar tām pildītus un papildinātus rotājumus, baltus putnus. To visu kopā savienojot, taps elegants glamūra noformējums, noteikti patiks romantiski noskaņotajiem, bērniem.

Cenu amplitūda Ziemassvētku rotājumiem ir ļoti dažāda, bet K-rauta veikalos izvietoti arī četru dažādu krāsu stendi, kuros jebkurš rotājums maksā Ls 0,69.

LED ekonomiskums aizvien vairāk arī Ziemassvētku spuldzīšu virtenēs

Vērtīgi ir veidot savu spuldzīšu virteņu un trīsdimensiju skulptūru kolekciju, to gadu no gada atkal atjaunojot ar tā brīža aktuālajām tendencēm. Jāatzīmē, ka trīsdimensiju figūras vienlaikus var mirdzēt pat astoņos dažādos toņos.

Mājas dzegu, sētu, kokus utml. var rotāt ar spuldzīšu virtenēm, kas paredzētas tieši āra apstākļiem, un aktuālas šeit ir tieši LED spuldzīšu virtenes. Šogad to modē daudz vairāk virtenes gan balti siltos, gan vēsos toņos, kā arī daudzkrāsainas, novērojusi K-rauta interjera dizaina konsultante Elīna Čaplinska. Gar mājas dzegu karināmās virtenes ir savstarpēji savienojamas, bagātīgi papildinātas ar vertikāli nokarenām stīgām.

Āra apstākļiem lietojamās LED lampiņas šogad K-rauta veikalos ir pieejamas silti baltos un vēsi baltos toņos, kā arī daudzkrāsainas. To dažādība ir sākot no 40 LED līdz 240 LED spuldzīšu virtenēm.
Pieejamas arī dažādas 9 metrus garas lampiņu virtenes (baltos toņos un daudzkrāsainas), LED lāsteku virtenes (160 spuldzītes), LED gaismas caurules ar 120 zilām spuldzītēm.
Nopērkams arī LED “Lāsteku aizkars”, kas var nokarāties gar visu mājas sienu kā tīkls. Tas ir savienojams ik pa 5 metriem (balts, daudzkrāsains, zils). Vēl ir LED lāsteku aizkars, kurā mirgo katra piektā lāsteka. Līdzīgs piedāvājums ir arī mirgojošām caurulēm āra apstākļiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+