×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. decembris, 2012
Drukāt

Ziemassvētku vecīti var sastapt tepat Latvijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tuvojoties Ziemassvētkiem, viens no brīnumiem, kas sagaida gan bērnus, gan viņu vecākus un skolotājus, ir rūķu parādīšanās. Tā vēsta, ka svētki vairs nav aiz kalniem un drīz ciemos ieradīsies pats Ziemassvētku vecītis.


 

Rūķošanās radošajās darbnīcās

Lai labāk sagatavotos Ziemassvētku vecīša saņemšanai, bērniem noderīgi apmeklēt Rūķu skolas, kur iespējams apgūt daudz jaunu iemaņu dāvanu veidošanā un svētku gaisotnes radīšanā. Līdz 21. decembrim, izņemot svētdienas, Tērvetes dabas parka Rūķu sētā uz nodarbībām vides radošajās darbnīcās īpaši tiek aicinātas bērnudārzu un sākumskolu audzēkņu grupas (pieteikties pa tālr. 63726212).

25. un 26. decembrī plkst. 12 – 16 uz Tērveti var doties ģimenes ar bērniem.

“Šie Ziemassvētki solās būt īpaši saldi, jo ar mazajiem dabas draugiem draudzēsies čaklās bites. Ieteicams līdzi paņemt dažus dārzeņus vai ābolus, ar ko izrotāt svētku egli Rūķu sētas pagalmā par prieku tuvumā mītošajiem meža zvēriem. Bērni varēs darboties jaunajās radošajās darbnīcās, kur Rūķu tētis, kurš šajā mežā ir lielākais gudrinieks, iemācīs pagatavot savu meistarstiķi – savdabīgu koka svečturi. Būs iespējams izgatavot arī smaržīgas vaska svecītes, nogaršot dažādu šķirņu medu, kas ievākts z/s “Lielvaicēni”, uzzināt, kādu labumu medus dod mūsu veselībai un Rūķotavā baudīt aromātisku zāļu tēju. Pēc tam Rūķu ciemā varēs izložņāt rūķu mājiņas, izstaigāt Pasaku mežu un ļauties nogurumam Pasaku vilciena vagonā, atgriežoties piedzīvojumu sākumpunktā,” stāsta Tērvetes dabas parka informācijas centra vadītāja Lilita Kauste.

Ieeja parkā pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas; skolēniem, studentiem, pensionāriem – Ls 0,80, pieaugušajiem – Ls 1,20, brauciens ar bānīti – Ls 0,50 (viena pietura).

Decembrī Rūķu meža skola aicina paciemoties arī Jaunmoku pilī.

“Kopā ar rūķiem iepazīsim mežu un dzīvnieku pasauli, izmantojot dabas veltes, gatavosim rotājumus eglītei un liesim sveces. Katra grupa varēs izrotāt savu Ziemassvētku egli pils pagalmā, kas priecēs visus pils apmeklētājus līdz pat Jaunajam gadam un piedalīsies konkursā par greznākās egles nosaukumu.

Pasākums ilgs aptuveni trīs stundas, tā noslēgumā – smaržīga tēja, piparkūkas un atraktīvas rotaļas parkā pie ugunskura,” sola pils muzeja vadītāja Daiga Šmitenberga.

Programmai var pieteikties dažāda vecuma grupas (ne mazāk kā 20 cilvēku) pa tālr. 26187442, maksa katram dalībniekam trīsarpus lati. Adventes laika nedēļas nogalēs radošās darbnīcas iespējams apmeklēt arī individuāli. Sestdienās varēs mācīties pagatavot Ziemassvētku rotājumus, bet svētdienās – izliet svecīti visās varavīk-snes krāsās. Pēc muzeja apskates dalības maksa radošajās darbnīcās – Ls 1.

No 13. līdz 21. decembrim Rūķu ciems darbojas arī Jelgavas pievārtē “Lediņos”, kur saimnieko bērnu un jauniešu centrs “Junda”. Te bērnu grupām iespējams interesanti pavadīt laiku gan telpās, gan laukā – paviesoties lielajā Rūķu istabā, pagulēt Salapapuka gultā, cept piparkūkas ugunskurā, maldīties priežu zaru labirintā un doties baiļu nobraucienā ar trīsi. Šogad atsaucība bijusi necerēti liela un brīvu vietu vairs nav, tādēļ centra direktora vietnieks Māris Kalniņš iesaka atbraukt citugad – varēšot pieteikties jau oktobrī (tālr. 63023539).

 

Ciemos pie Ziemassvētku vecīša

Lai sastaptu Ziemassvētku vecīti, vairs nav jādodas uz tālo ziemeļzemi Somiju – to var izdarīt tepat Latvijā, Ziemupē, kur vecītis apmeties brīvdienu mājās “Smiltnieki”. No Rīgas–Liepājas šosejas pie Grobiņas jānogriežas uz Saraiķiem un jābrauc aptuveni 11 km līdz vēja ģeneratoriem. Te jūras krastā nu jau septīto gadu ierodas Ziemassvētku vecītis zilajā mantijā, kādu to savos zīmējumos attēlojusi izcilā bērnu grāmatu ilustratore Margarita Stāraste. Šogad viņš kopā ar rūķiem “Smiltniekos” rosīsies no 17. līdz 23. decembrim.

“Kā parasti no vaska veidosim sveces, cepsim pankūkas, apmīļosim kaziņas un trusīšus, vizināsimies ar poniju un ielūkosimies Ziemassvētku vecīša istabā.

Bērniem būs vienreizēja iespēja paviesoties Brīnumskapī, kur varēs izstāstīt visus savus nedarbus, blēņas un kreņķus, ko skapis saliks pa plauktiņiem un izdzēsīs, lai tie netraucētu nākamajā gadā darīt labus darbus. Uz durvīm būs instrukcija, kā Brīnumskapi lietot,” stāsta viena no pasākuma organizatorēm Liene Glezere.

Viesu uzņemšana Ziemassvētku ciematiņā notiks plkst. 11, 13 un 15, ieeja – divi lati. Piezvanot pa tālr. 29122204, par papildu maksu rūķi sarūpēs jūsu bērnam saldumu paciņu.

Bērni Ziemassvētku vecītim var rakstīt vēstules ar savām vēlmēm. Līdz šim saņemts jau ap simts sūtījumu, starp tiem arī aizkustinoši lūgumi atnest dāvanas ne tikai sev, bet arī citiem ģimenes locekļiem, atklāj Rūķis Rakstītājs. Adrese: Vērgales pag., Pāvilostas nov., 
LV – 3463, bet varot rak-stīt arī vienkārši Ziemassvētku vecītim Ziemupē – pastnieki zināšot, kur šīs vēstules piegādāt.

Ziemassvētku vecīši piedzīvo dažādus kuriozus. Visbiežāk lielie bērni apšauba vecīša īstumu. Tā radies stāsts par vecīti, kurš tikko ieradies no “misijas” Āfrikā, kur karstuma dēļ nācies īsto bārdu noskūt, un tagad jāvalkā mākslīgā, lai bērni Latvijā viņu pazītu. Ziemassvētku ciematiņā ganās arī vecīša uzticamais pavadonis ziemeļbriedis Rūdolfs. Taču staltradzis, nevarēdams sagaidīt saimnieku, pārvērties par salmu briedi.

22. decembrī uz Ziemassvētku svinībām pie lielās svētku egles Papardes mežā svētku viesus aizvedīs šaursliežu bānītis, kas aties plkst. 13 no Gulbenes stacijas. 
Vecitis1_11

“Kopā ar Ziemassvētku vecīti un Ziemeru pagasta folkloras kopu iesim rotaļās, dziedāsim, dejo-sim, piedalīsimies jautrās atrakcijās pie krāšņās egles un vilksim bluķi, lai bānītis ripotu tikpat veiksmīgi arī Jaunajā gadā. Lai netrūktu labklājības, sauksim laukā no meža Laimes lāci, baudīsim karstu tēju un Ziemassvētku gardumus,” vēsta pasākuma rīkotāji. Biļešu rezervēšana un Ziemassvētku dāvanu pasūtināšana pa tālr. 64473037, 20228884.

Kā pastāstīja a/s “Pasažieru vilciens” pārstāve Jana Priedniece, 22. decembrī uz bānīša Ziemassvētkiem varēs nokļūt ar speciāli norīkotu vilcienu, kas aties plkst. 8.30 no Rīgas centrālās stacijas, Gulbenē ieradīsies plkst. 12.45 un atceļā dosies plkst. 17.15 pēc pasākuma. Atgriešanās Rīgā paredzēta plkst. 21.28.

No 12. decembra līdz 9. janvārim iespējams pieteikties arī Ziemassvētku sagaidīšanas braucieniem ar bānīti uz Papardes mežu, kur Ziemassvētku brīnumu palīdzēs radīt rūķi. Viņi izrādīs savu mājvietu un mācīs bērniem dažādus svētku priekšvakarā noderīgus darbiņus.

No 7. decembra līdz 12. janvārim Daugavpilī Vienības laukumā ģimenes ciemos aicina Rūķu namiņš. Tajā varēs piedalīties radošajās darbnīcās (8. – 21. decembrī; 7., 8. janvārī) un tikties ar Salavecīti un pasaku tēliem (21. decembrī – 6. janvārī). Namiņš būs atvērts katru dienu no plkst. 11 līdz 19.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+