×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. decembris, 2015
Drukāt

Ziemassvētku vecītis, ceļi, deputāti un žagari: pirmssvētku joks ar nopietnības oderi (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirms šī gada pēdējās Saeimas plenārsēdes vairāk nekā četrus desmitus tautas kalpu sagaidīja pārsteigums – no laukiem nācis Ziemassvētku vecītis viņiem izsniedza šmaugus žagaru saišķus, vēsta Ziemassvētku vecīša preses dienests.

Žagaru saišķus vecītis deputātiem patiešām piešķīra – tiem, kurus uzskatīja par atbildīgiem Latvijas brūkošo vietējo un reģionālo autoceļu ignorēšanā.

Ziemassvētku vecīša pārstāve, sabiedrisko attiecību speciāliste Māra Kondrāte vēsta, ka deputāti par žagariem nav bijuši diez ko priecīgi un centušies pamukt maliņā, lai nebūtu jāsastopas ar žagaru maisa turētāju: “Nebija nekāds pārsteigums, ka visveiklākais izrādījās deputāts Dzintars Zaķis, kurš, ieraudzījis žagaru saišķi, vijīgi aizslīdēja garām – acīmredzot, lai risinātu viņam daudz svarīgākas lietas. Citi deputāti savu vainu nenoliedza un žagarus ņēma zināmā nolemtībā, tomēr nesolīja arī laboties. Vienīgi deputāts Gaidis Bērziņš pauda cerību, ka nākamajā gadā ceļu remontiem naudas būs vairāk.”

“No Bērziņa mutes – budžetā, no budžeta – ceļos!” dungoja Ziemassvētku vecītis. Viņš arī priecājās, ka vismaz vēl viens apdāvinātais cilvēks tomēr apzinās nepieciešamību laboties. Proti, “Vienotības” Ministru prezidenta amata kandidāte Solvita Āboltiņa nesen notikušajā partijas kongresā solīja ceļiem piešķirt papildus veselu miljardu eiro.

Neizdalītās žagaru buntes kopā ar nogrēkojušos deputātu sarakstiem un novēlējumu tos lietot Ziemassvētku vecītis mēģināja nodot trim valdošās koalīcijas Saeimas frakcijām – “Vienotībai”, ZZS un “Visu Latvijai” – TB/LNNK. Taču Saeima izrādījās neviesmīlīga: apsardze skaidroja, ka dāvanas nevarot pieņemt, arī informācijas centrā norādīja uz nepieciešamību veikt pietiekami sarežģītas birokrātiskas procedūras, ko vecītis nevēlējās darīt un nosolījās žagarus samest bedrēs uz ceļa posma Kalnciems – Kūdra, kas nav remontēts kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem.

“Mežā dzīvodams, nebiju pamanījis, cik bedraini ir vietējie ceļi gandrīz visos Latvijas novados. Droši vien, ka arī deputāti, Saeimā sēdēdami, to nemaz nezina, jo vai gan citādi viņi par tiem neliktos ne zinis? Tāpēc, lai stimulētu tautas kalpu interesi par to, kas notiek ārpus Saeimas nama, atnesu tautas līdzekli, ar kura palīdzību agrāk latvieši spējuši atrisināt nevienu vien problēmu. Tomēr jāatzīst, ka daudz patīkamāk ir nest dāvanas tiem, kas tās pelnījuši. Tāpēc ceru, ka nākamgad deputāti tomēr saņemsies un panāks ceļu sakārtošanu, bet es bedrēs vairs nepazaudēšu dāvanu maisu un man nevajadzēs dalīt tautas kalpiem žagarus,” pauda cerību Ziemassvētku vecītis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Āboltiņu ar žagaru jādzen ārā no valdības,bet Šadurskim labi jāsadot,lai vairāk domā ko runā…vecs paliek daudz runā un ačgāni.

  2. Paldies, Ziemassvētku vecīt, par tādu pelnītu deputātu vērtēšanu/pamudināšanu!

  3. Paldies, Tev, Solvita!

Draugiem Facebook Twitter Google+