×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. aprīlis, 2013
Drukāt

Ziemeļkaukāza nemiernieki noliedz saistību ar Bostonas teroraktiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP
Ziemeļkaukāza islāmistu nemiernieki noliedz, ka viņiem būtu jelkāda saistība ar Bostonas maratona teroraktiem, kuru sarīkošanā tiek vainoti divi čečenu imigranti – brāļi Tamerlans un Džohars Carnajevi, teikts paziņojumā, kas 21.aprīlī publicēts nemiernieku atbalstītāju tīmekļa vietnē “Kavkaz Center”.
Paziņojums izplatīts “Kaukāza emirāta Dagestānas vilajeta modžahedu pavēlniecības” vārdā.

“Pēc zināmajiem notikumiem Bostonā (ASV) presē parādījās informācija par to, ka viens no brāļiem Carnajeviem [Tamerlans] 2012.gadā sešus mēnešus uzturējies Dagestānā. Uz šī pamata tiek izdarīti spekulatīvi pieņēmumi, ka viņš, iespējams, ir saistīts ar Kaukāza emirāta modžahediem, konkrēti, ar Dagestānas modžahediem,” teikts paziņojumā.
“Šajā sakarībā Dagestānas vilajeta pavēlniecība norāda, ka Kaukāza modžahedi nav izvērsuši kaujas darbību pret ASV. Mēs karojam ar Krieviju, kas ir atbildīga ne tikai par Kaukāza okupāciju, bet arī par drausmīgiem noziegumiem pret musulmaņiem.”
“Turklāt atgādinām, ka pat attiecībā uz ienaidnieka valsti Krieviju, ar kuru karo Kaukāza emirāts, spēkā ir Kaukāza emirāta emīra Doku Umarova pavēle, ar kuru aizliegts vērst triecienus pret civilajiem objektiem.”
“Šajā sakarībā Dagestānas vilajeta modžahedu pavēlniecība aicina, pirmkārt, ASV medijus izbeigt spekulācijas un neatbalstīt Krievijas propagandu.”
“Ja ASV varasiestādes tiešām ir ieinteresētas noskaidrot Bostonas sprādzienu īstos organizētājus, bet tās nav vis Krievijas izrādes līdzdalībnieces, tad tām ir jākoncentrējas uz Krievijas specdienestu līdzdalību šajos notikumos,” teikts paziņojumā.
Ziemļekaukāza nemiernieki, kas darbojas Umarova vadībā, kopš 2007.gada sevi pozicionē kā Krievijas okupētas valsts – Kaukāza emirāta – cīnītājus. Kā Maskava, tā Vašingtona Umarova “emirātu” uzskata par teroristu organizāciju.
Tostarp arī Čečenijas drošības struktūras apliecinājušas, ka tām nav ziņu par brāļu Carnajevu saistību ar Umarova grupējumu, svētdien vēsta ziņu aģentūra “RIA-Novosti”.
“Mēs pārbaudījām pa visiem kanāliem informāciju par Carnajevu iespējamo saistību ar Umarovu, bet jelkādus datus, kas apstiprinātu šo saistību, neatradām,” sacīja Čečenijas tiesībsargājošo institūciju pārstāvis.
“Ja Carnajevi būtu saistīti ar Umarova bandītisko grupējumu, tad viņu vārdi būtu iekļauti drošības struktūru datu bāzē,” sacīja aģentūras sarunbiedrs. “Bet mums šādu uzvārdu nav.”
Kā ziņots, pie Bostonas maratona finiša līnijas pirmdienas pēcpusdienā notika divi sprādzieni, kuros dzīvību zaudēja trīs cilvēki, bet aptuveni 180 tika ievainoti.
Par sprādzienu sarīkošanu aizdomās tiek turēti divi čečenu imigranti – brāļi Tamerlans un Džohars Carnajevi.
26 gadus veco Tamerlanu policija nošāva operācijas gaitā naktī uz piektdienu Bostonas priekšpilsētā Votertaunā, bet jaunāko brāli – 19 gadus veco Džoharu – pēc plašas vajāšanas operācijas varasiestādēm izdevās aizturēt piektdienas vakarā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+