×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. oktobris, 2015
Drukāt

Ziemeļkorejā atzīmē Strādnieku partijas dibināšanas 70.gadadienu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ziemeļkorejā sestdien notiek plaša militārā parāde par godu 70.gadadienai kopš tās valdošās Strādnieku partijas dibināšanas, liecina televīzijas tiešraides materiāli.

Tūkstošiem karavīru devās gājienā pa valsts dibinātāja Kims Ilsunga (Irsena) vārdā nosaukto laukumu galvaspilsētas Phenjanas centrā, vēstīja Korejas Centrālā televīzija.

Parādi pieņēma Ziemeļkorejas vadītājs Kims Džonguns (Čenins). Parādē redzami arī militārie transportlīdzekļi un raķetes.

Svinībās nepiedalās neviens no pasaules līderiem, bet Ķīna uz Ziemeļkoreju deleģējusi augsta ranga valdošās Komunistiskās partijas amatpersonu. Saistībā ar svinībām ierasti izolētās un klusās Ziemeļkorejas galvaspilsētas ielas piepildījuši tūristi, starptautisko plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kā arī delegācijas, kurās cita starpā ir etniskie korejieši, kas dzīvo ārvalstīs, kā arī krievu un mongoļu grupas, kas pētī Ziemeļkorejas politiskās idejas.

“Ilgu mūžu neuzvaramajai Korejas Strādnieku partijai,” lasāms uz liela plakāta, kas piestiprināts pie balona, kas lido virs laukuma. Ēkas ap laukumu arī ir izrotātas ar partijas karogiem, ko rotā sirpis un āmurs, kā arī Ziemeļkorejas valsts karogiem.

Laukumu bez karavīriem, kas piedalās parādā, piepilda desmitiem tūkstoši cilvēku, kas virs galvām tur ziedus un karogus.

Viens no parādes mērķiem ir piesaistīt pasaules un Ziemeļkorejas iedzīvotāju uzmanību, parādot, ka Kimu dinastija joprojām stingri kontrolē valsti un valsts militārās spējas ir augstas.

Uzreiz pēc pusnakts Ziemeļkorejas vadītājs Kims Džonguns Saules Kumsusanas pilī Phenjanā pieminēja iepriekšējos valsts vadītājus savu vectēvu un tēvu Kimu Ilsungu un Kimu Džongilu (Čeniru), vēstīja Ziemeļkorejas oficiālais medijs – Korejas Centrālā ziņu aģentūra KCNA.

Vakarā gaidāms plašs lāpu gājiens galvaspilsētā, kuram iedzīvotāji gatavojušies jau vairākas nedēļas, bet vakarā uz skatuves, kas izveidota uz upes, kas vijas caur Phenjanu, notiks koncerts, kurā piedalīsies Ziemeļkorejas populārākā mūzikas grupa “Moranbong Band”, kurā visas dalībnieces ir sievietes. Ārvalstniekiem biļetes uz koncertu maksāja 100 eiro.

Daži analītiķi vērtē, ka sestdien notiekoša ir plašāka militārā parāde Ziemeļkorejas vēsturē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+