×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. marts, 2013
Drukāt

Ziemeļkoreja draud anulēt pamiera līgumu

Foto - AFPFoto - AFP

Ziemeļkoreja draudējusi anulēt pamiera līgumu, reaģējot uz ASV un Ķīnas panākto vienošanos par jaunu sankciju noteikšanu pret Phenjanu.

Vašingtona un Pekina panākušas vienošanos par jaunu sankciju vēršanu pret Phenjanu, un sagaidāms, ka ANO Drošības padome ierosinātās sankcijas apspriedīs otrdien plkst.18 pēc Latvijas laika paredzētajā slēgtajā sēdē. Domājams, ka šodien balsojums nav gaidāms, taču tas varētu notikt tuvākajā laikā. Plašāka informācija par ASV un Ķīnas vienošanos šobrīd nav pieejama.

Reaģējot uz Pekinas un Vašingtonas vienošanos, Ziemeļkoreja draudēja pilnībā anulēt pamiera līgumu no 11. marta, kad pilnā sparā risināsies ASV un Dienvidkorejas militārās mācības. Tāpat Phenjana solīja atteikties no militārās tiešās līnijas, kas atrodas uz stingri apsargātās Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas robežas. Dienvidkorejas un ASV ikgadējās militārās mācības sākās 1. martā, un tās ilgs līdz 30. aprīlim. Tajās piedalīsies vairāk nekā 10 tūkstoši ASV karavīru, kā arī vēl lielāks dienvidkorejiešu militārpersonu skaits.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+