×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
25. februāris, 2012
Drukāt

Ziemeļkoreja draud ar “svēto karu”

koreja

Ziemeļkoreja 25. februārī piedraudējusi ar “svēto karu” sakarā ar nākamajā nedēļā paredzētajām ASV un Dienvidkorejas ikgadējām militārajām mācībām, tās nosodot kā “klusu kara pieteikumu”.

Ziemeļkorejas Nacionālā aizsardzības komisija nosodīja manevrus kā “nepiedodamu kara histēriju” un paziņoja, ka tās armija un tauta “izjauks to ar mūsu pašu veida svēto karu”.

ASV un Dienvidkoreja gatavojas diviem vērienīgiem ikgadējiem kopīgajiem militārajiem manevriem, kuri sāksies nākamajā nedēļā.

Pirmdien sāksies mācības “Key Resolve”, kurās tiks apgūta datorizēta armijas vadība, un tās ilgs līdz 9.martam. Atsevišķi no 1.marta līdz 30.aprīlim notiks kopīgas gaisa spēku, sauszemes spēku un karaflotes mācības “Foal Eagle”.

“”Key Resolve” un “Foal Eagle” ir nepiedodama kara histērija, kuru sarīkojuši huligāni, lai apgānītu mūsu sēru laiku, un ir nepiedodama iejaukšanās mūsu suverenitātē un cieņā,” paziņoja Ziemeļkorejas Nacionālā aizsardzības komisija. “Mūsu armija un tauta izjauks nodevēju grupas soļus (..) ar mūsu pašu veida svēto karu.”

“Manevri būtībā ir kluss kara pieteikums. Kara pieteikumam ir jāseko attiecīga fiziska atmaksa,” norādīja komisija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+