×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. marts, 2014
Drukāt

Ziemeļkoreja izmēģina 16 raķetes

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ziemeļkoreja naktī uz 23.martu izmēģināja 16 īsa darbības rādiusa raķetes, palaižot tās jūrā, paziņoja Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija.

Raķetes, kuru darbības rādiuss bija apmēram 60 kilometru, tika palaistas pusotras stundas laikā no Ziemeļkorejas austrumu piekrastes. Tās bija Krievijā ražotu nevadāmu raķešu “Frog” vecas versijas.

Ziemeļkoreja šomēnes ir izmēģinājusi apmēram 70 īsa darbības rādiusa raķetes, tai skaitā 30 sestdien, 22.martā. Analītiķi ir norādījuši, ka šie izmēģinājumi ir sašutuma izpausme par kopīgajām militārajām mācībām, ko Dienvidkoreja veic kopā ar ASV.

Dienvidkorejas un ASV ikgadējās militārās mācības sākās februāra beigās un turpināsies līdz aprīļa sākumam. Abas valstis uzstāj, ka mācībās tiek izspēlētas tikai aizsardzības, nevis uzbrukuma situācijas.

Dienvidkoreja šonedēļ aicināja Ziemeļkoreju izbeigt provokatīvos un iespējami bīstamos izmēģinājumus. Arī ASV Valsts departaments aicināja Ziemeļkoreju atturēties no “provokatīvām rīcībām, kas saasina saspīlējumu”.

Šomēnes Ķīna pauda bažas pēc tam, kad Ziemeļkoreja palaida izmēģinājuma raķeti Ķīnas lidmašīnas lidojuma maršrutā.

Šomēnes Ziemeļkorejas ietekmīgā Nacionālās aizsardzības komisija draudēja parādīt savas kodolspējas pret ASV ļaunprātību, tomēr Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka nav pazīmju, ka Ziemeļkoreja gatavotos kodolizmēģinājumam.

Iepriekš Ziemeļkoreja ir veikusi trīs kodolizmēģinājumus 2006. un 2009.gadā, kā arī pērn.

Dienvidkoreja un Japāna piektdien paziņoja, ka šo valstu līderi nākamajā nedēļā tiksies ar ASV prezidentu Baraku Obamu. Sanāksmes Hāgā laikā tiks runāts arī par Ziemeļkorejas kodolprogrammām un kodolatbruņošanās jautājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+