×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. maijs, 2013
Drukāt

Ziemeļkoreja izšāvusi sesto raķeti trīs dienu laikā

LETA/AFPLETA/AFP

Ziemeļkoreja pirmdien izšāvusi kārtējās raķetes, tādējādi pēdējo trīs dienu laikā tā palaidusi jau sešas raķetes. Dienvidkorejas Ārlietu ministrija apstiprinājusi, ka Ziemeļkoreja pirmdienas rītā izšāvusi vienu raķeti, bet pēcpusdienā – vēl vienu.

Abas raķetes pirmdien izšautas no Ziemeļkorejas austrumu piekrastes, un tās iegāzušās jūrā.

Tikmēr Dienvidkorejas Apvienotā štābu priekšnieku komiteja iepriekš norādīja, ka pagaidām nav skaidrs, vai Ziemeļkoreja izmēģina spārnotās raķetes vai arī izšauj raķetes no dažādām palaišanas iekārtām.

“Mēs joprojām pārbaudām šo izmēģinājumu būtību,” pavēstīja komitejas pārstāvis.

Jau vēstīts, ka aizvadītajā nedēļas nogalē Ziemeļkoreja Japāņu jūrā izšāva četras tuva darbības rādiusa raķetes, šādi izpelnoties Seulas un ANO ģenerālsekretāra Bana Gimuna kritiku. Tiek uzskatīts, ka raķetes tika izšautas militāro mācību laikā.

Spriedze Korejas pussalā pakāpeniski pieauga, kopš Ziemeļkoreja decembrī izmēģināja tāla darbības rādiusa raķeti, bet februārī veica savu trešo kodolizmēģinājumu. Saspīlējumam pieaugot, Phenjana teju vai ik dienu izteica draudus Dienvidkorejai un ASV.

Lai gan pēdējās nedēļās situācija nedaudz uzlabojusies, Phenjana joprojām asi nosoda ASV un Dienvidkorejas kopīgās militārās mācības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+