×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

Ziemeļkorejā nelaiķa līderi godina ar milzīgu klintī kaltu uzrakstu

Godinot Ziemeļkorejas nelaiķa līderi Kimu Čeniru viņa 70. dzimšanas dienā, svinīgā ceremonijā, piedaloties partijas vadības pārstāvjiem, atklāts 120 metrus garš klintī kalts uzraksts, vēsta Korejas Centrālā ziņu aģentūra (KCNA).

“Nesalīdzināmais patriots ģenerālis Kims Čenirs. Čučhes 101. gada 16. februārī,” lasāms Sokdas klintī Dienvidphenjanas provincē iekaltajā uzrakstā. Viss hieroglifu uzraksts ir 120 metrus garš, savukārt Kima Čenira vārds ir desmit metrus augsts, 5,5 metrus plats un 1,4 metrus dziļš, teikts KCNA ziņā. “Dienvidphenjanas provinces amatpersonas un strādnieki izraudzījās klinti, kas ir labi redzama, atspoguļojot visas valsts tautas dedzīgo vēlmi mūžīgi cildināt viņa nemirstīgos varoņdarbus,” vēsta KCNA.

Uzraksta atklāšanas ceremonijā piedalījās augsta ranga amatpersonas, partijas biedri un strādnieku pārstāvji. Ziemeļkorejā, kur Kimu dinastijas personības kults līdzinās reliģijai, līderus cildinoši vēstījumi iekalti simtiem klinšu.

Čučhe ir Ziemeļkorejas oficiālā ideoloģija, kas tiek uzskatīta par marksisma ļeņinisma ideju transformāciju uz senās korejiešu filozofijas pamata. 1997. gada 8. jūlijā Ziemeļkorejā tika ieviesta jauna “čučhes laika skaitīšanas” sistēma, par kuras sākumu izraudzīts 1912. gads – komunistu valsts dibinātāja un pirmā prezidenta Kima Irsena dzimšanas gads.

Tuvojoties mūžībā aizgājušā līdera Kima Čenira dzimšanas dienai, kas valstī tiek svinēta 16. februārī, Ziemeļkoreju pārņēmis “svētceļnieku drudzis”. Neraugoties uz stindzinošo aukstumu, tūkstošiem cilvēku ir devušies uz Pektu kalnu, kur atbilstoši oficiālajai versijai 1942. gada 16. februārī pasaulē nāca Kims Čenirs. “Vairāk nekā 2000 cilvēku, kas pārņemti ar mīlestību un cieņu pret Kimu Čeniru, ik dienu apmeklē viņa dzimšanas vietu Pektu kalnā,” Seulas ziņu aģentūra “Yonhap” citē Phenjanas radio pārraidīto propagandu. Radio ziņoja, ka Phenjanas lielākais universālveikals ir izveidojis pagaidu filiāli netālu no Kima Čenira dzimšanas vietas, lai apkalpotu lielos apmeklētāju pūļus. Svētceļnieki noliek puķes Kima Čenira un viņa tēva Ziemeļkorejas dibinātāja Kima Irsena fotoattēlu priekšā, kā arī piedalās mītiņos, kuros apliecina atbalstu Kima Čenira jaunākajam dēlam un varas mantiniekam Kimam Čenunam.

Kims Čenirs mūžībā aizgāja pērn 17. decembrī 69 gadu vecumā. Visa viņa biogrāfija ir minējums, sākot no dzimšanas datuma un vietas līdz mitoloģizētiem notikumiem par viņa uzaugšanu valstī, kas veidojās pēc Korejas pussalas sadalīšanās Otrā pasaules kara beigās. 16. februāris Ziemeļkorejā tiek svinēts kā nacionāli svētki, un Pektu kalns korejiešiem ir svēts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+