×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. jūlijs, 2012
Drukāt

Ziemeļkoreja noraida iespēju veikt plašas reformas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ziemeļkoreja svētdien, 29.jūlijā, brīdināja negaidīt plašas reformas jaunā līdera Kima Čenuna vadībā, augsta ranga amatpersonai norādot, ka diskusijas par iespējamu politikas maiņu ir “muļķīgs un dumjš sapnis”.

Runas par iespējamām pārmaiņām Ziemeļkorejā sākās pēc ģenerālštāba priekšnieka Ļi Jonho nomaiņas un publiska paziņojuma par jaunā līdera laulībām, lai gan agrāk Phenjana neatklāja informāciju par Kima privāto dzīvi.

Dienvidkorejiešu komentētāji izteica viedokli, ka izmaiņas veiktas tāpēc, lai sagatavotu platformu Šveicē izglītību guvušajam Kimam Čenunam veikt politiskas vai ekonomiskas reformas.

Taču Korejas mierīgas atkalapvienošanas komitejas preses pārstāvis svētdien intervijā oficiālajai ziņu aģentūrai KCNA šādas cerības nosauca par “smieklīgām” un “augstprātīgām”.

“Marionešu grupējums (Dienvidkoreja) mēģināja radīt iespaidu, ka pašreizējā Ziemeļkorejas vadība ir sarāvusi saites ar pagātni. Tas ir augstprātības kalngals,” sacīja amatpersona. “Gaidīt politikas izmaiņas un atvēršanos no Ziemeļkorejas puses ir muļķīgs un dumjš sapnis, tāpat kā gaidīt sauli uzlecam rietumos.”

Viņš arī apsūdzēja Dienvidkoreju centienos uzspiest savu kapitālistisko sistēmu, “skandinot reformas un atvēršanos”, norādot, ka komunistiskās valsts “politikā nevar būt ne mazākās pārmaiņas”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+