×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. marts, 2014
Drukāt

Ziemeļkorejā notiek parlamenta vēlēšanas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

This undated picture released by North Korea's official Korean Central News Agency (KCNA) on March 7, 2014 shows North Korean leader Kim Jong-Un (3rd L) being franked with female pilots as he inspects the Korean People's Army (KPA) Air and Anti-Air Force Unit 2620 honored with the Title of O Jung Hup-led 7th Regiment at an undisclosed location in North Korea. AFP PHOTO / KCNA via KNS REPUBLIC OF KOREA OUT THIS PICTURE WAS MADE AVAILABLE BY A THIRD PARTY. AFP CAN NOT INDEPENDENTLY VERIFY THE AUTHENTICITY, LOCATION, DATE AND CONTENT OF THIS IMAGE. THIS PHOTO IS DISTRIBUTED EXACTLY AS RECEIVED BY AFP. ---EDITORS NOTE--- RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO / KCNA VIA KNS" - NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS

Ziemeļkorejā svētdien, 9.martā, notiek parlamenta vēlēšanas – pirmās diktatora Kima Čenuna valdīšanas laikā.

Parlamenta jeb Augstākās tautas sapulces vēlēšanas Ziemeļkorejā notiek ik pa pieciem gadiem.

Iepriekšējās parlamenta vēlēšanas notika 2009.gadā pašreizējā diktatora tēva Kima Čenira valdīšanas laikā. Vēlēšanas bija rūpīgi iestudētas, un toreiz katrā no 687 vēlēšanu apgabaliem kandidēja viens elites iepriekš izraudzīts pretendents.

Arī šoreiz katrā vēlēšanu apgabalā izvirzīts tikai viens kandidāts.

Komunistiskās valsts mediji ziņo, ka līdz pusdienlaikam svētdien bija nobalsojuši jau 65% reģistrēto vēlētāju.

Iepriekšējās vēlēšanās 2009.gadā saskaņā ar oficiālajiem datiem piedalījās 99,98% vēlētāju, vienbalsīgi atbalstot izvirzītos kandidātus.

Eksperti rūpīgi sekos šīm vēlēšanām, lai redzētu, vai nebūs pamanāmas kādas jaunas pazīmes par izmaiņām Phenjanas varas struktūrās.

Kims Čenuns jau ir īstenojis radikālas pārmaiņas Ziemeļkorejas vara elitē. Dramatiskākā no tām bija nāvessoda izpildīšana ietekmīgajam diktatora tēvocim un politiskajam mentoram Čanam Sonthēkam, kurš bija apsūdzēts nodevībā un korupcijā.

Kopš nāvessoda izpildīšanas Čanam Ziemeļkoreja no ārzemēm ir atsaukusi vairākus diplomātus un amatpersonas, kas dzimtenē represētas, zina teikt Dienvidkorejas politiķi.

Čans tāpat kā vairums augstāko Phenjanas amatpersonu bija parlamenta deputāts. Eksperti norāda, ka 9.martā notiekošās vēlēšanās būs iespēja vērot, vai no kandidātu sarakstiem būs pazudušas arī citas augstas amatpersonas

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+