×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
30. marts, 2013
Drukāt

Ziemeļkoreja paziņo par karastāvokli ar Dienvidkoreju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ziemeļkoreja sestdien, 30.martā, nākusi klajā ar paziņojumu, ka tā uzsāk “karastāvokli ar Dienvidkoreju”. Kā teikts Ziemeļkorejas oficiālās ziņu aģentūras publiskotajā paziņojumā, “no šā brīža Ziemeļu un Dienvidu attiecības ieies kara stāvoklī un visi jautājumi Ziemeļu un Dienvidu starpā tiks attiecīgi risināti”.

“Ilgstošā situācija, kad Korejas pussalā nebija nedz miera, nedz kara, beidzot ir galā,” teikts paziņojumā.

Aģentūra vēsta, ka šādu kopīgu paziņojumu izplatījusi Ziemeļkorejas valdība, valdošā partija un citas organizācijas.

Tikmēr Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija informē, ka Ziemeļkorejas armijā nav vērojama neparasta aktivitāte un nav arī citu pazīmju, kas liecinātu, ka gaidāma agresija no Ziemeļkorejas puses.

Reaģējot uz Phenjanas paziņojumu, Baltais nams norādījis, ka Ziemeļkorejas draudi tiek uztverti nopietni. “Mēs esam saņēmuši ziņas par jaunu un nekonstruktīvu Ziemeļkorejas paziņojumu,” apliecināja Nacionālās drošības padomes pārstāve. “Mēs šādus draudus uztveram nopietni un turpinām uzturēt ciešu kontaktu ar sabiedrotajiem Dienvidkorejā.” Vienlaikus gan Baltā nama pārstāve atgādināja, ka Ziemeļkoreja regulāri izsaka draudus.

Kopš marta, kad ASV un Dienvidkoreja sāka kopīgas militārās mācības, Ziemeļkoreja teju vai ik dienas draudējusi uzbrukt Dienvidkorejas un ASV militārajām bāzēm.

Tomēr eksperti uzskata, ka Ziemeļkoreja neuzņemsies risku uzsākt plaša mēroga konfliktu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+