×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. janvāris, 2013
Drukāt

Ziemeļkoreja plāno jaunu pret ASV vērstu kodolizmēģinājumu

Foto - AFPFoto - AFP

Ziemeļkoreja paziņojusi, ka turpinās palaist raķetes un veikt kodolizmēģinājumus, kas būs vērsti pret tās niknāko ienaidnieku ASV.

Ziemeļkoreja nākusi klajā ar šādu paziņojumu dienu pēc tam, kad ANO Drošības padome atbalstīja ASV ierosināto rezolūciju, kurā Ziemeļkorejai pausts nosodījums par 12. decembrī veikto “ballistiskās raķetes tehnoloģiju” izmēģinājumu un piemērotas jaunas sankcijas. “Mēs neslēpjam faktu, ka dažādie satelīti un tālas darbības raķetes, ko izšausim, un augsta līmeņa kodolizmēģinājums, ko veiksim, ir mērķēti pret Savienotajām Valstīm,” paziņojusi Ziemeļkorejas Nacionālā aizsardzības komisija.

Dienvidkoreja un citi novērotāji uzskata, ka Ziemeļkoreja ir tehniski gatava veikt trešo kodolizmēģinājumu un, ļoti iespējams, pirmo reizi izmantot augsti bagātinātu urānu, pavirzoties soli tuvāk kodolieroča radīšanai. Iepriekšējie Ziemeļkorejas kodolizmēģinājumi tikai veikti 2006. un 2009. gadā. Abos gadījumos tas notika vien dažus mēnešus pēc tāla darbības rādiusa raķešu palaišanas. Tiek uzskatīts, ka šie izmēģinājumi, kuros tika izmantots plutonijs, bija tikai daļēji veiksmīgi. “ANO Drošības padomes rezolūcija, ko izstrādājušas ASV, novedusi naidīgo politiku pret Korejas Tautas Demokrātisko Republiku līdz visbīstamākajai pakāpei,” paziņojusi Ziemeļkorejas Nacionālā aizsardzības komisija. Precīzi, kad varētu tikt veikts kodolizmēģinājums, Ziemeļkoreja nav atklājusi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+