×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. oktobris, 2012
Drukāt

Ziemeļkoreja sola “nežēlīgu militāru uzbrukumu” Dienvidkorejai

Foto - AFPFoto - AFP

Ziemeļkorejas armija solījusi īstenot “nežēlīgu militāru uzbrukumu” Dienvidkorejai, ja kaimiņvalsts aktīvisti īstenos iecerēto propagandas skrejlapu nogādāšanu pāri robežai nākamajā nedēļā.

Tiklīdz tiks konstatēta vismazākā kustība propagandas kampaņas īstenošanā, bez iepriekšēja brīdinājuma tiks īstenots “nežēlīgs militārs uzbrukums”, paziņojusi Ziemeļkorejas armija. Valsts oficiālās ziņu aģentūras izplatītajā paziņojumā aicināti evakuēties iedzīvotāji reģionos, kur ziemeļkorejiešu aktīvisti, kas pārbēguši uz Dienvidkoreju, plāno ar baloniem nogādāt skrejlapas. “Apkārtējie apgabali kļūs par Korejas Tautas armijas tiešas uguns mērķi. Armija nekad nerunā tukšu,” teikts paziņojumā.

Ziemeļkorejiešu aktīvisti, kas pārbēguši uz Dienvidkoreju, skrejlapas ar gaisa baloniem plāno nogādāt pāri robežai 22. oktobrī plkst.11.30 (plkst.5.30 pēc Latvijas laika) netālu no Phadžu, aptuveni 60 kilometrus uz ziemeļiem no Seulas. Līdzīgas aktīvistu akcijas notiek diezgan bieži, un Ziemeļkoreja arī agrāk ir draudējusi atriebties, bet nule kā izteiktie draudi ir neierasti spēcīgi, norādot precīzu uzbrukuma laiku un vietu, kā arī izsludinot evakuāciju. Dienvidkoreja jau reaģējusi uz šiem draudiem, solot atriebību uzbrukuma gadījumā. Aktīvisti, kas plāno palaist skrejlapas, paziņojuši, ka viņiem nav bijis nodoma izsaukt šādus draudus, tomēr solīja akciju īstenot un turēties pie plāna līdz pēdējai minūtei.

Ziemeļkorejas draudi izskanējuši īsi pēc Dienvidkorejas prezidenta Ļi Mjunbaks vizītes Jonpjonas salā, ko 2010. gada novembrī apšaudīja Ziemeļkorejas artilērija, nogalinot četrus cilvēkus. Viesojoties salā, Ļi sacījis tur izvietotajiem karavīriem, ka viņiem ir jācīnās līdz nāvei, lai aizsargātu robežu, un jāatriebj jebkura provokācija no Ziemeļkorejas puses. Dienvidkoreja ir nobažījusies, ka Ziemeļkoreja varētu mēģināt izraisīt militāru sadursmi, kas uz laiku varētu destabilizēt situāciju Korejas pussalā pirms decembrī gaidāmajām Dienvidkorejas prezidenta vēlēšanām. Tomēr vairāki Dienvidkorejas analītiķi Ziemeļkorejas draudus uzskata par tukšiem, norādot, ka to galvenais mērķis bijusi psiholoģiska iebiedēšana.

Draudi varētu būt netieša reakcija uz prezidenta Ļi teikto, kā arī varētu būt saistīti ar Ziemeļkorejas centieniem iedzīt ķīli starp Dienvidkorejas konservatīvajiem un liberāļiem pirms vēlēšanām, norādīja Seulas Dongukas universitātes profesors Kims Jonhjuns. Dienvidkoreja arī paziņoja, ka 25. oktobrī sāksies ikgadējās militārās mācības, kuru mērķis ir stiprināt valsts drošības spēku spējas atvairīt potenciālos Ziemeļkorejas uzbrukumus. Militārie manevri ilgs nedēļu, un tajos piedalīsies 240 000 armijas, jūras spēku un gaisa spēku karavīru, kā arī 500 ASV karavīri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+