Pasaulē

Ziemeļkoreja turpina izaicināt 16

Foto – AFP/LETA

Ziemeļkoreja izmēģinājusi vidējas sniedzamības ballistisko raķeti, kas pirms nokrišanas Klusajā okeānā pārlidoja Hokaido salu Japānas ziemeļos, paziņojušas Dienvidkorejas un Japānas amatpersonas.

Japānas premjerministrs Sindzo Abe notikušo nodēvējis ar bezprecedenta draudiem reģiona mieram un drošībai. “Mēs darīsim visu, lai aizsargātu cilvēku dzīvību,” teica Abe. Japāna nav mēģinājusi raķeti notriekt, bet brīdinājusi Hokaido iedzīvotājus par notiekošo un aicinājusi tos patverties pagrabos un stiprākās ēkās. Japānas mediji ziņoja, ka raķete pirms iekrišanas jūrā sadalījusies trijās daļās. Nav ziņu par postījumiem, ko raķete būtu nodarījusi kuģiem šajā rajonā. Japānas premjerministrs Abe paziņoja, ka runājis ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, un viņi abi uzskata, ka nepieciešams palielināt spiedienu uz Phenjanu. Sagaidāms, ka ANO Drošības padome rīkos ārkārtas sēdi, lai apspriestu Ziemeļkorejas rīcību. Ziemeļkorejas vadonis Kims Čenuns tikai šogad sarīkojis jau 18 raķešu izmēģinājumus. Viņa tēvs Kims Čenirs savas valdīšanas 17 gados tika sarīkojis 16 raķešu izmēģinājumus. Dienvidkoreja un ASV pašreiz veic kopīgas militārās mācības, ko Ziemeļkoreja uzskata par draudu.

Reaģējot uz Ziemeļkorejas raķeti, kas tika raidīta pār Japānu, Ķīna paziņojusi, ka spriedze Korejas pussalā sasniegusi “lūzuma punktu”, taču vienlaikus atzīst, ka daļēji tajā esot vainojamas ASV un Dienvidkoreja. Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāve aicināja visas iesaistītās puses atturēties no provokācijām un atkārtoti mudināja Phenjanu pārtraukt savus raķešu izmēģinājumus apmaiņā pret ASV un Dienvidkorejas kopīgo manevru apturēšanu. Situācija “atrodas lūzuma punktā, tuvojoties krīzei, bet pastāv iespēja atsākt miera sarunas”, norādīja Ķīnas pārstāve.

ASV prezidents Donalds Tramps pēc Ziemeļkorejas raķetes izšaušanas pār Japānas teritoriju brīdinājis, ka tiek apsvērti visi līdzekļi Ziemeļkorejas režīma izolācijai šajā reģionā un pasaules valstu vidū.

 

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

 

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

LA.lv