×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. jūnijs, 2015
Drukāt

Ziemeļkoreja veic īsas darbības rādiusa raķešu izmēģinājumu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP
Ziemeļkoreja svētdien veikusi trīs īsas darbības rādiusa raķešu izmēģinājumu jūrā, paziņoja Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija.Izmēģinājums veikts dažas nedēļas pēc tam, kad Ziemeļkoreja paziņoja, ka no zemūdenes veiksmīgi ir palaista ballistiskā raķete.

Ziemeļkoreja palaida trīs raķetes “KN-01” no palaišanas laukuma netālu no Vonsanas pilsētas valsts austrumos, informēja Dienvidkorejas Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis.

“Šķiet, raķetes darbības rādiuss bija nepilni 100 kilometri,” viņš teica un piebilda, ka izmēģinājums tika veikts svētdienas pēcpusdienā un ilga 26 minūtes.

“Mēs cieši novērojam Ziemeļkorejas armijas pasākumus un saglabājam pilnu gatavību pret potenciālām provokācijām,” viņš piebilda.

Izmēģinājums veikts pēc tam, kad Ziemeļkoreja 9.maijā paziņoja, ka no zemūdenes veiksmīgi ir palaidusi ballistisko raķeti, kas ir tehnoloģija, kura varētu sniegt ar kodolieročiem bruņotajai valstij otrā trieciena spējas.

Pilnībā izstrādāta ballistiskās raķetes palaišana no zemūdenes varētu pacelt Ziemeļkorejas kodldraudus jaunā līmenī, ļaujot tās izvietot krietni tālu no Korejas pussalas.

Tomēr daži eksperti ir apšaubījuši maijā veiktā izmēģināja autentiskumu, sakot, ka fotogrāfijas no palaišanas varētu būt digitāli pārveidotas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+