×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. marts, 2013
Drukāt

Ziemeļkorejas līderim Ķīnas bankās glabājas miljoni

Foto - AFPFoto - AFP

Dienvidkorejas un ASV valdības Ķīnas finanšu iestādēs atradušas daudzus Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna kontus, kuros glabājas vairāki simti miljonu dolāru, ziņo Dienvidkorejas laikraksts “Chosun Ilbo”.

Seula aicinājusi Pekinu šos rēķinus iekļaut nule kā pieņemtajā ANO Drošības padomes Ziemeļkorejas sankciju rezolūcijā, tomēr komunistiskās Ķīnas vadība ierosinājumu noraidījusi, laikrakstam atklājis informācijas avots. “Pēc Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas trešā kodolizmēģinājuma Ķīna izrādīja vēlēšanos piedalīties sankcijās pret Ziemeļkoreju, tomēr Pekina negrib skart Phenjanas pašu vārīgāko vietu,” norādīja laikraksta sarunbiedrs.

ANO Drošības padome ceturtdien vienbalsīgi pieņēma rezolūciju, kurā Ziemeļkorejai noteiktas jaunas sankcijas, šādi izolēto komunistu valsti sodot par pagājušajā mēnesī veikto kodolizmēģinājumu. Rezolūcijā ANO “melnajam sarakstam” pievienotas vēl divas individuālas personas un divas organizācijas, pastiprināti ierobežojumi attiecībā uz Ziemeļkorejas finanšu darījumiem, cita starpā arī uz plašiem norēķiniem skaidrā naudā, kas ir saistīti ar tās ieroču programmu. Rezolūcijā arī pausts aicinājums vērīgāk uzraudzīt Ziemeļkorejas diplomātus. ASV amatpersonām ir aizdomas, ka Ziemeļkorejas diplomāti pārvadā skaidru naudu somās, šādi apejot finanšu sankcijas. Drošības padome pauž satraukumu, ka Ziemeļkoreja “ļaunprātīgi izmanto privilēģijas un imunitāti”, kas ir noteiktas diplomātiskajās konvencijās. Rezolūcijā noteikts, ka ar Ziemeļkorejas ieroču programmu saistīto finanšu transakciju aizliegums ir jāattiecina arī uz plašajiem norēķiniem skaidrā naudā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+