×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. jūnijs, 2013
Drukāt

Ziemeļkorejas līderis liekot amatpersonām studēt Hitlera “Mein Kampf”

LETA/AFPLETA/AFP

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns izdalījis savām augstākajām amatpersonām Ādolfa Hitlera grāmatas “Mein Kampf” (“Mana cīņa”) eksemplārus, mudinot to izstudēt kā vadības prasmju rokasgrāmatu.

Kims vācu diktatora manifestu izdalījis izraudzītām amatpersonām savā dzimšanas dienā janvārī, vēsta Ziemeļkorejas pārbēdzēju interneta ziņu portāls “New Focus International”.

Portāls atsaucas uz vārdā neminētu Ziemeļkorejas amatpersonu, kura strādā Ķīnā.

“Norādot, ka Hitlers spēja pārbūvēt Vāciju īsā laikā pēc sakāves Pirmajā pasaules karā, Kims Čenuns izdeva pavēli padziļināti izstudēt Trešo reihu un uzdeva noskaidrot, kādu praktisku pielietojumu no tā var gūt,” sacījis avots.

Kims arī uzsvēris, ka svarīgu lomu vienotības nostiprināšanā un nacistu ideoloģijas izplatīšanā Vācijā spēlējis sports, un mudinājis izstrādāt politiku sportisku aktivitāšu veicināšanai ziemeļkoreješu vidū.

Kā “New Focus International” pastāstīja kāds ziemeļkorejiešu uzņēmējs, Phenjanas elites aprindās cirkulē baumas, ka Kims padziļināti studējis Hitlera darbību, kad mācījies starptautiskajā skolā Šveicē.

Ziemeļkoreja agresīvi noliegusi izskanējušo informāciju, kura publicēta visos lielākajos Dienvidkorejas laikrakstos, piedraudot nogalināt ziņas autorus.

Ziemeļkorejas policijas aģentūra ziņu nodēvēja par “trīskārt nolādētu noziegumu” un piedraudēja nogalināt “neliešus”, kas stāv aiz šī raksta.

“Mēs esam apņēmušies veikt būtiskus pasākumus fiziskai neliešu aizvākšanai, kuri pastrādā valsts nodevību,” teikts tās paziņojumā, kuru izplatījusi Phenjanas oficiālā ziņu aģentūra KCNA. “Pretīgie nelieši nekad nevarēs paskatīties debesīs vai atrast zemes pleķīti, kur tikt apbedītiem pēc nāves.”

Tā arī solīja “nežēlīgu sodu” Seulai un Vašingtonai, apsūdzot tās pārbēdzēju kūdīšanā nomelnot tās līderi.

“Mein Kampf” Hitlers sarakstīja, atrodoties Landbergas cietumā, kur viņš izcieta sodu par piedalīšanos 1923.gada tā dēvētajā Alus pučā. Grāmata nāca klajā 1925.gadā, un pēc Hitlera nākšanas pie varas 1933.gadā tā kļuva ne tikai par skolēnu mācību grāmatu, bet tika dāvināta pat jaunlaulātajiem. Vācijā “Mein Kampf” izplatīšana joprojām ir aizliegta, izņemot atsevišķus īpašus apstākļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+