×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. marts, 2013
Drukāt

Ziemeļkorejas līderis pavēl raķešu vienībām būt gatavām uzbrukt ASV

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns piektdien, 29.martā, devis pavēli raķešu vienībām sagatavoties veikt triecienus ASV kontinentālajai daļai un militārajām bāzēm, solot nokārtot rēķinus pēc ASV radariem nemanāmo bumbvedēju B-2 lidojumiem virs Dienvidkorejas.

Kims pagājušajā naktī notikušā ārkārtas sanāksmē ar armijas augstāko vadību devis pavēli raķešu vienībām būt gatavībā.

Jebkādas ASV bezatbildīgas provokācijas gadījumā Ziemeļkorejas spēkiem “bez žēlastības jāveic triecieni pa ASV kontinentālo daļu (..) militārajām bāzēm Klusajā okeānā, ieskaitot Havaju salās un Guamā, un Dienvidkorejā”, viņa teikto citē Phenjanas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

“Ir pienācis laiks nokārtot rēķinus ar ASV imperiālistiem,” paziņojis Kims.

Viņš pavēstījis, ka radariem nemanāmo bumbvedēju izmantošana pārsniedz vienkāršu spēka demonstrēšanu un līdzinās ASV “ultimātam, ka viņi par jebkuru cenu izraisīs atomkaru”.

Dienvidkorejas ziņu aģentūra “Yonhap” atsaucas uz kādas Dienvidkorejas militārpersonas teikto, ka Ziemeļkorejas vidēja un tāla darbības rādiusa raķešu bāzēs novērota krasi paaugstināta personāla un transportlīdzekļu kustība.

Ziemeļkoreja decembrī veica tāla darbības rādiusa raķetes izmēģinājumu, tomēr vairums ekspertu uzskata, ka Phenjana vēl gadiem ilgi nebūs spējīga tikt pie īstas starpkontinentālas raķetes, kas varētu trāpīt mērķim ASV.

Arī Havaju salas un Guama Ziemeļkorejas vidēja darbības rādiusa raķetēm nav sasniedzamas, tomēr tās varētu sasniegt ASV militārās bāzes Dienvidkorejā un Japānā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+