Ziemeļkorejas plānotā raķetes palaišana esot izteikti provokatīva 0

ANO ģenerālsekretārs Bans Kimuns (attēlā pa kreisi) un Dienvidkorejas prezidents Ļi Mjunbaks (attēlā pa labi) 24.martā paziņoja, ka kopīgi centīsies novērst draudus no nākamajā mēnesī paredzētā “izteikti provokatīvā” Ziemeļkorejas plāna palaist tāla darbības rādiusa raķeti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Lasīt citas ziņas

ANO ģenerālsekretārs ieradās Seulā 24.martā uz pirmdien un otrdien paredzēto 53 valstu samitu par kodoldrošību.

“Prezidents Ļi un ģenerālsekretārs Bans ir vienoti viedoklī, ka Ziemeļkorejas pasludinātais plāns par raķetes palaišanu ir ANO Drošības padomes rezolūciju pārkāpums,” teikts Dienvidkorejas prezidenta kancelejas paziņojumā. “Viņi pauda bažas par gaidāmo startu, kas, viņuprāt, būtu izteikta provokācija pret starptautisko sabiedrību.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Ziemeļkoreja pagājušajā nedēļā paziņoja, ka nākamajā mēnesī palaidīs raķeti satelīta nogādāšanai orbītā, lai gan šāds solis pārkāptu ANO noteikto aizliegumu pēc iepriekšējiem šādu raķešu startiem. Tuvākās kaimiņvalstis jau paudušas bažas par Ziemeļkorejas plāniem, vienlaikus mudinot Phenjanu no tiem atteikties.

Raķetes palaišana paredzēta starp 12. un 16.aprīli, lai pieminētu valsts dibinātāja Kima Irsena 100.dzimšanas dienu, vēsta Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra. Ar raķeti “Unha-3” paredzēts palaist vietējā ražojuma Zemes pētījumu satelītu “Kwangmyongsong-3”, aģentūrai paziņoja Korejas kosmosa tehnoloģiju komitejas preses pārstāvis.

Ziemeļkoreja norāda, ka šādi satelīti ir nepieciešami ekonomiskajai attīstībai un atbilst tās politikai par kosmosa izmantošanu miermīlīgiem mērķiem. Tā palaišana “lielā mērā pamudinās armiju un tautu (..) celt plaukstošu valsti”, norāda aģentūra. “Izvēlēta droša lidojuma orbīta, lai nesējraķetes atlūzām nebūtu nekādas ietekmes uz kaimiņvalstīm,” vēsta aģentūra.

Ziemeļkoreja izmantoja līdzīgus argumentus, lai pamatotu tāla darbības rādiusa raķetes palaišanu 2009.gada 5.aprīlī, paziņojot, ka kosmosā nogādājusi satelītu. Raķetes palaišana izpelnījās ANO Drošības padomes nosodījumu un sankciju pastiprināšanu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.