Kultūra
Māksla

Ziemeļlatvijā atklās piecus dabas stihijām veltītus mākslas objektus 0

Publicitātes foto

Baltinavas, Balvu, Rugāju, Viļakas un Kārsavas novados laikā no 28. jūlija līdz 9. septembrim tiks atklāti pieci mākslinieciski, dabas stihijām veltīti vides objekti, LA.lv uzzināja Baltinavas novada domē.

Pirmie, kas zemes stihijai par godu veidoto vides objektu “Zeme” atklās 28. jūlijā, būs Baltinavas novads. Atklāšana Baltinavas vēsturiskā centra laukumā tiek plānota plkst. 15 ar Baltinavas etnogrāfiskā ansambļa uzstāšanos. Tajā piedalīsies arī vides objekta autora SIA “Vasaris” pārstāvji, un pasākums tiks bagātināts ar muzikālajiem priekšnesumiem.

Didža Jaunzema veidoto instalācijas objektu “Gaiss” Balvu muižas parkā atklās 5. augustā. Vides objekts ir kā simbolisks koks, kas reaģējot uz gaisa, kustību rada mūziku.

Rugāju novada vides instalācijas “Loba doba” idejas autors Ivars Vecāns ir attēlojis visu četru dabas stihiju simbiozi un to varēs apskatīt jau no 12. augusta. Pie Rugāju 1. bibliotēkas plkst. 18 ar dāmu vokālā ansambļa dziesmām dabai tiks aizsākts dziesmu un deju festivāls “Dziedu, deju, mana daba tev!”, kas norisināsies atjaunotajā Rugāju brīvdabas estrādē. Festivālā piedalīsies Igauņu ģimenes kapela, dejotāji un kapela no Igaunijas pilsētām Repinas un Viru, Rīgas Latviešu biedrības tautas deju ansamblis “Vija”, deju kolektīvi “Iecava”, “Skujene”, “Jumalo”, “Rugāji” un folkloras kopa “Rekavas dzintars”.

Vides objekts ar nosaukumu “Ūdens”, kuru mākslinieks Didzis Jaunzems veidojis kā levitējošu ūdens lāšu kopumu, tiks atklāts Viļakas pilsētā 18. augustā. Viļakas ezera pludmalē no plkst. 18 visi tiek aicināti uz atklāšanas svētkiem — pikniku, kur bērniem un pieaugušajiem notiks meistardarbnīcas par dabas tēmu, degustācijas un tiks
raidītas īsfilmas par dabas nozīmi ikdienā.

Noslēdzošais uguns stihijai veltītais vides objekts “Uguns” tiks prezentēts apmeklētājiem dabas parkā “Numernes valnis” Kārsavas novadā 9. septembrī. Autora Didža Jaunzema ugunskura formā veidotais objekts jau ieguvis nosaukumu “dabas svētnīca”. No plkst. 17 sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi varēs piedalīties dabas izziņas darbnīcās, notiks spēles, konkursi un aktivitātes maziem un lieliem. Apmmeklētājus gaida arī koncerts meža vidū, atklājot mūzikas un dabas mijiedarbības spēku.

Galerijas nosaukums

LA.lv