×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

Ziemeļu kaimiņzemes Igaunijas atturīgais valdzinājums


Alatskivi_12

Tik svelmainā vasarā gribas doties uz ziemeļiem, turklāt tā, lai ceļā nebūtu jāpavada ilgs laiks. Nolemjam atklāt mums līdz šim nezināmo Dienvidigauniju.

Pēc nepilnu četru stundu brauciena sākumā pa izdangāto Pleskavas šoseju, tad pa lieliskajiem Igaunijas ceļiem ieripojam mūsu pirmajā pieturas vietā Verskas ciematā, kur glīti rindojas namiņi ar rūpīgi sakoptu mauriņu un laternu stabos iekārtiem košiem puķu groziem. Te Lammi ezera krastā ir uzbūvēta kūrmāja, kur burbuļvannās un kontrasta vannās tiek pildīts minerālūdens – tas pats veikalā nopērkamais “Värska”, kam piemīt dziedīgs spēks. Kad izlasu SPA un ūdensparka piedāvājuma klāstu, saprotu, ka te ir domāts ne vien par tiem, kas vēlas izpriecāties pa trim baseiniem, pretstraumes kanālu, ūdenskritumu, masāžas strūklu un trim dažādām pirtīm, bet arī par cilvēkiem, kas grib atgūt vai nostiprināt veselību, jo kūrmājā pieejamas dūņu aplikācijas, ārstnieciskā vingrošana un virkne citu procedūru dažnedažādu ligu ārstēšanai.

Foto – Vija Beinerte un publicitātes foto

Nākamajā rītā atvadāmies no Verskas un dodamies uz Veravu, netālu no kuras gleznainā Kubijas ezera krastā priežu meža ielokā ērti iekārtojies “Kubija Hotel & SPA”. Te mūsu rīcībā ir ne vien dzidrs ezers, bet arī pieci baseini ar dažādu ūdens temperatūru, trīs pirtiņas, kā arī iespēja doties izbraukumā ar divriteņiem, nūjot vai vienkārši baudīt mieru un klusumu. Jā, miers un klusums ir “Kubijas” vizītkarte. Varbūt tāpēc šeit atrodas arī “Mae Pindemaa Unekliinik” jeb Miega klīnika. Kopš bērnības atceros vecmāmiņas teikto par miegu – gan to, ka bērns miegā aug, gan to, ka miegs ir labākā kosmētika. Pilnvērtīgs miegs man allaž ir šķitis liela vērtība, tāpēc piesakos pie dakteres Maes Pindmā uz īsu vizīti – ne kā paciente, bet kā problēmā ieinteresēta persona, jo manu draugu un paziņu lokā ir gana daudz tādu, kas sirgst ar bezmiegu. Priecājos, ka daktere lielajā nevaļā tomēr atrod laiku sarunai. Viņa ir studējusi medicīnu Tērbatas universitātē, papildinājusies Maskavā, Helsinkos un Londonā, kopš 2001. gada nodarbojas ar miega traucējumu iemeslu noteikšanu un ārstēšanu, ir nodibinājusi Miega klīniku Tallinā ar tās filiāli Kubijā; 2005. gadā ievēlēta par Igaunijas Miega mediķu asociācijas prezidenti. Ar viņas pūlēm Igaunijā miega traucējumu novēršana ir iekļauta valsts apmaksātā veselības programmā. Uz Maes Pindmā klīniku dodas pacienti ne tikai no Igaunijas, bet arī no visas Eiropas. Miega traucējumu noteikšanas tests ir visnotaļ komplicēts, un sarunas gaitā uzzinātais ir atsevišķa raksta vērts. Skaidrs ir viens – kvalitatīvs miegs nav greznība, tā ir absolūta nepieciešamība.

Miega klīnikas pakalpojumi man nav nepieciešami, taču pozitīvas emocijas – gan. Kamēr vīrs iemēģina kārtējo pirti, es dodos izbaudīt sejas un ķermeņa procedūras. Un esmu patīkami pārsteigta: gan kosmētiķei, gan masierei ir izcilas rokas – siltas un dziedīgas. Masiere smaidot teic – tas tādēļ, ka viņa mīl savu darbu un cilvēkus.

Trīs dienas Kubijā aizzib kā mirklis. Skaists mirklis. Bet nu ir jādodas tālāk!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+