×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. marts, 2014
Drukāt

Ziemeļu padome brīdina par jaunu Auksto karu Eiropā (4)

Foto: Magnus Fröderberg/norden.orgFoto: Magnus Fröderberg/norden.org

Krievijas militārās klātbūtnes Krimā dēļ Ziemeļu padomes prezidente un viceprezidents atceļ Murmanskā paredzētu vizīti un aicina Krieviju izvest savu armiju no Ukrainas, liecina uzruna portāla norden.org.

“Ziemeļu padomes prezidente Kārina Ostrēma un viceprezidents Hanss Valmarks (Zviedrija) aicina Krievijas Federāciju rīkoties, lai samazinātu spriedzi reģionā: “Lēmumi par nākotni mierīgā ceļā jāpieņem pašai Ukrainas tautai. No mierīga atrisinājuma, pretstatā bēdīgam konfliktam, iegūtu kā Ukraina, tā Krievija un Eiropas Savienība. Diemžēl situācija šobrīd ir tik saspringta, ka mums jāatliek nākamnedēļ plānotā vizīte Murmanskā uz vēlāku laiku.”

Savā paziņojumā par krīzi Ukrainā abi organizācijas pārstāvji arī raksta, ka šogad Ziemeļvalstis svin 200 gadus, kopš tās nav karojušas savā starpā un norāda, ka tik ilgs miera periods ir ļāvis attīstīt cieņā un uzticībā balstītas attiecības. Tāpat labas attiecības 25 gadus kopš Aukstā kara beigām baudītas arī ar kaimiņiem austrumos, ieskaitot Krievijas Federāciju.

“Ja nenotiks tālāka situācijas eskalācija, mēs tomēr vēlamies turpināt dialogu ar Krievijas parlamentāriešiem. Taču situācija Eiropas dienvidaustrumos atstāj iespaidu uz attiecībām Ziemeļeiropā, tādēļ mēs rūpīgi izvērtēsim tās attīstību un varam arī pieņemt lēmumu par dialoga pārtraukšanu, ja neredzēsim spriedzes mazināšanos,” vēstījumā raksta Ostrēma un Valmarks.

Abi arī norāda, ka Ziemeļu padome pievienojas paziņojumam par situāciju Ukrainā, ko kopīgi pieņēmušas Ziemeļu, Baltijas un Višegradas valstis pēc tikšanās Narvā (Igaunija) 6.-7. martā un paziņo, ka parlamenta līmenī konsultēsies ar partneriem Baltijas Asamblejā un ar Višegradas valstu parlamentāriešiem.

“Mēs pievienojamies Ārlietu ministrijas nosodījumam Krievijas Federācijai par Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpšanu un aicinām Krievijas Federāciju nekavējoties atsaukt armijas spēkus uz to pastāvīgajām bāzēm saskaņā ar spēkā esošajiem līgumiem. Lēmums noturēt Krimā neleģitīmu referendumu par pievienošanos Krievijas Federācijai pārkāpj Ukrainas konstitūciju un ir nepieņemams,” turpina Ziemeļu padomes vadītāji, noslēdzot savu paziņojumu ar aicinājumu Krievijas Federācijai steidzami rīkoties, lai mazinātu spriedzi reģionā, kas citādi var novest pie jauna Aukstā kara Eiropā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. plutkin land

 2. zviedriem lēna domāšana Atbildēt

  Polītikā viņi nekad pārāk gudri nav bijuši. Aukstais karš un PSRS atgriezās ar Pūķina un viņa čekistu nākšanu pie varas.

  • Armands Melnalksnis Atbildēt

   Atšķirībā no anonīmajiem pļurkstētājiem zviedriem ir normāla domāšana, viņi zina, ko runā un parakstās zem saviem vārdiem. Bet kārtējais muļķis, kas pat savu vārdu neprot uzrakstīt, iedomājas sevi par lielu politiķi. Ļeņina sapnis par to, ka ķēkšas un sētnieki stūrēs valsti, acīmredzot piepildījies uz Latvijas grunts.

   • zviedriem lēna domāšana Atbildēt

    Armand, tu vari būt melns vai balts alksnis, bet vairāk par lamāšanos tu neko neproti pateikt. Mans spriedums par zviedru neaptēstību polītikā balstās uz faktiem, sākot ar leģionāru izdošanu un turpinot ar viņu neprincipiālo nostāju pret Baltijas valstu okupāciju. Vai tavu meitu varbūt “aplaimo” kāds zviedrs?

Draugiem Facebook Twitter Google+