×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. aprīlis, 2015
Drukāt

Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētki Rīgā pulcēs ap 8000 dalībnieku

Foto-LETAFoto-LETA

Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētki Latvijā šovasar pulcēs aptuveni 8000 dalībnieku, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Svētkos piedalīsies kori no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Islandes un Fēru salām, kā arī latviešu kori ārvalstīs. Programmu papildinās arī deju kolektīvi un pūtēju orķestri.

Bika atgādināja, ka šogad Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētki atzīmē 20 gadu jubileju un šo gadu laikā svētki sarīkoti visās tradīcijā iesaistītajās dalībvalstīs.

Viņa sacīja, ka svētku noslēguma koncerts vienlaikus būs arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas noslēguma pasākums Latvijā, tādējādi piesaistot gan Latvijas, gan visas Eiropas sabiedrības uzmanību dziesmu svētku tradīcijai.

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku atklāšanas dienā 25. jūnijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā izskanēs Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku 20 gadu jubilejai un svētku aizsācēja izcilā latviešu diriģenta Imanta Kokara piemiņai veltīts koncerts. Esplanādē norisināsies svētku atklāšanas ceremonija.

26. jūnijā notiks meistarklases un svētku dalībnieku gājiens. Izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa” tiks atklāta latviešu tautas tērpiem un dziesmu un deju svētku tradīcijai veltīta izstāde “Latviskās dvēseles raksti”, kuras ekspozīciju papildinās tautas tērpi no Skandināvijas un Baltijas valstīm.

Novadu dienā, 27. jūnijā, koru koncerti notiks vairākās Latvijas pilsētās – Jūrmalā, Siguldā, Cēsīs, Tukumā, Ogrē un Bauskā.

Svētku noslēguma koncerts norisināsies 28.jūnijā Mežaparka Lielajā estrādē Rīgā. Koncerta programmu veidos skaņdarbi, kas iepriekš jau izskanējuši Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētkos, kā arī vairākas jaunas dziesmas no visām svētku dalībvalstīm. Ziemeļu un Baltijas valstu kopkoris izpildīs daļas no Karla Orfa (Carl Orff) slavenās kantātes “Carmina Burana”, kas būs grandiozākais šā skaņdarba atskaņojums pasaulē.

Bika teica, ka svētku pasākumu biļešu tirgošanas laiki vēl tiek precizēti.

Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku tradīcija iedibināta 1995. gadā, lai pulcētu Baltijas un Ziemeļvalstu amatierkorus, izkopjot dziesmu un deju svētku tradīcijai raksturīgo kopdziedāšanu, tostarp “a cappella” izpildījumā, kas raksturīga Baltijas valstīm.

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētki Rīgā un Latvijas novados norisināsies no 25. līdz 28.jūnijam.Tos sagatavo un rīko Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā Padomē sekretariātu, Iekšlietu ministriju, Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Veselības ministriju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Latvijas pašvaldībām, Latvijas Televīziju un Latvijas Radio, nevalstiskajām organizācijām, kā arī Baltijas un Ziemeļu valstu organizācijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+