Izglītība

Ziemeļvalstu valodu kursi 16

Mans mazbērns pēc augstskolas beigšanas nevar atrast darbu. Kādā klientu apkalpošanas centrā ir 100 vakances, tikai jāprot četras Ziemeļvalstu valodas. Kur šīs valodas varētu apgūt? Un par kādu cenu?
 K. E. Mārupē

 

Zviedru, norvēģu, somu, dāņu un islandiešu valodu kursus piedāvā Ziemeļvalstu valodu centrs SIA “Nordisk”, kas atrodas Tērbatas ielā 4 – 2, Rīgā. Nodarbības notiek no rīta, pa dienu un vakarā. Valodu māca vairākos līmeņos (A1 ir zemākais valodas apguves līmenis, C2 – augstākais). Grupas komplektē cilvēkiem bez priekšzināšanām, ar priekšzināšanām, ar labām priekšzināšanām un intensīvos kursus.

Neatkarīgi no izvēlētās valodas A1 līmeņa kursi (bez priekšzināšanām) notiek 48 akadēmiskās stundas (45 minūtes) jeb tās ir 16 nodarbības, maksa par šo kursu – Ls 180. A2 līmeņa kursi (ar priekšzināšanām) sastāv no divām daļām (A2/1 un A2/2 līmeņa, katrs 64 akadēmiskās stundas) un ir 21 nodarbība. Kopējā maksa par šo kursu – Ls 289,80. Var norēķināties pa daļām. Ja visu summu maksā uzreiz, ir atlaide Ls 45,36 no kopējās cenas, tātad Ls 244,44. Savukārt par B1 un B2 līmeņa kursiem (ar labām priekšzināšanām), kas sastāv no divām daļām, katra 64 akadēmiskās stundas, jāmaksā Ls 315. Var norēķināties pa daļām. Ja visu summu maksā uzreiz, samaksa par šiem kursiem ir Ls 289,80.

– Beidzot pirmo divu līmeņu kursus, klausītāji spēs lietot pamata gramatiskās konstrukcijas, uzrakstīt īsu, vienkāršu tekstu, kā arī apgūs sarunvalodu – pratīs sazināties elementārās sadzīves situācijās. Savukārt klausītājiem ar priekšzināšanām ir iespēja padziļināt savu komunikatīvo kompetenci, praktizēt visas četras valodas prasmes: runāšanu, klausīšanos, rakstīšanu un lasīšanu, – skaidro SIA “Nordisk” valdes locekle Sintija Rupjā. – Nodarbības vada gan vietējie mācību spēki, gan pasniedzēji no Ziemeļvalstīm.

Plašāka informācija par SIA “Nordisk” piedāvājumu – mājaslapā www.nordisk.lv un pa tālruni 2003155.

Zviedru valodu var apgūt Latvijas Universitātē brīvklausītāja statusā, pievienojoties studiju kursam, ko piedāvā studentiem.

– To var darīt ikviens interesents. Ir 32 akadēmisko stundu kurss tiem, kam nav priekšzināšanu. Maksa par šo kursu – Ls 96. Lai pieteiktos šim kursam, jādodas uz Latvijas Universitātes studentu servisu, kas atrodas Raiņa bulvārī 19, Rīgā, – skaidro Latvijas Universitātes Valodu centra administratore Gita Stogņijenko.

Dāņu, norvēģu un zviedru valodas kursus piedāvā arī mācību centrs Dialogs AB. Kursi notiek divus mēnešus, pavisam ir 150 akadēmiskās stundas. Maksa – aptuveni Ls 3/h. Nodarbības notiek Zinātņu akadēmijā, Akadēmijas laukumā 1, Rīgā. Plašāka informācija mājaslapā www.dialogs-ab.lv un pa tālruņiem 28343388 (LMT) un 29408456 (Tele2).

Norvēģu, zviedru, dāņu un somu valodas iespējams apgūt arī Latvijas Kultūras akadēmijas Nordistikas centra organizētajos kursos. Zviedru valodas kursi (1. līmenis) notiks no 14. marta, pirmdien un trešdien. Norvēģu valodas kursi (1. līmenis bez priekšzināšanām) – no 15. marta, otrdien un ceturtdien. Dāņu valodas kursi (1. līmenis) – no 26. marta, pirmdien un trešdien.

1. līmeņa kursi norit 32 akadēmiskās stundas, ir 16 nodarbības, par kurām jāmaksā Ls 120. Kursiem var pieteikties, zvanot pa tālruni 29251803 vai aizpildot pieteikšanās anketu mājaslapā www.nordistika.lv. Nodarbības notiek Rīgas 1. ģimnāzijā un Dānijas Kultūras institūtā.

 

LA.lv